Papež pokřtil oddělená siamská dvojčata

Vatikán – Podle italské agentury ANSA papež v těchto dnech pokřtil dvě holčičky, které byly asi před měsícem operovány na římské pediatrické nemocnici Bambino Gesu, provozované Vatikánem. Úspěšnou operaci oznámila tato nemocnice na svém webu letos začátkem července.

Jednalo se o siamská dvojčata, která se narodila, srostlá temeny hlaviček, před dvěma roky 29. června ve Středoafrické republice. Do Říma přijely s maminkou předloni v září. Příprava velmi náročné operace trvala asi rok a proběhla ve třech fázích, z nichž poslední 8. června trvala 18 hodin za účasti 30 osob, lékařů a dalšího odborného personálu. Zprávu o křtu, který se konal v kapli Domu sv. Marty, zveřejnila včetně fotografie na síti Twitter středoafrická politička Antoinette Montaigne.

„Byl to vzrušující okamžik a neopakovatelný zážitek,“ řekl podle Christian Post Dr. Carlo Marras, vedoucí neurochirurgie v nemocnici Bambino Gesu a vedoucí týmu, který oddělil dvojčata. Obě sestry se na sebe mohly poprvé podívat 29. června, kdy jim byly dva roky.

Nejsložitějším aspektem operace nebylo oddělení lebečních kostí dvojčat, ale sdílená síť krevních cév spojující mozek a jejich srdce.

„Ervina a Prefina se narodily dvakrát. Kdybychom zůstali v Africe, nevím, jaký by byl jejich osud, “řekla Ermine, matka dvojčat. „Teď, když jsou odloučeny a daří se jim dobře, chtěla bych, aby byly pokřtěny papežem Františkem,“ dodala po operaci matka malých dětí, co se ji také naplnilo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. srpna 2020 Foto: Facebook,com

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář