Papež poprvé v historii navštíví věznici v Miláně, vězni mu napsali dopisy

 

Několik trestanců z věznice San Vittore v Miláně, kam papež František zavítá 25. března v rámci své pastorační návštěvy, napsalo papeži dopisy. „Drahý papeži Františku, řeknu upřímně, nejsem velmi věřící,“ píše Ivan v publikované korespondenci a žádá římského biskupa o „modlitbu“ za svou rodinu, o pomoc při hledání „smyslu“ svého pobytu ve vězení a „trochu klidu“.

Stejně i Massimo ve svém dopise vyznává, že nemá víru, ale očekává papeže jako „bratra“. „Ukradl jsem své matce klid a zabil jsem důvěru svého otce,“ přiznal se vězeň. Podobně i Alfredo žádá papeže o zázrak: a to odpuštění vín za všechno zlo, co způsobil, aby se opět mohl stát dítětem a „neudělat více ty strašné věci, které mě vzdálily od rodiny“. „Chtěl bych skutečně,“ zakončil svůj list Alfred, „moci začít všechno znovu“.

Pozornost médií upoutal i dopis muslima Mustapha, který píše, že se cítí být papežem přijat, který když se modlí, „nedělá rozdíly podle pohlaví, rasy, a zejména ne podle náboženství“. Papeže poprosil, aby i nadále šířil víru, která může pomoci mnoha vězňům „vyjít ze svých destruktivních závislostí“.
Příběhy vězňů z milánského nápravného institutu, který poprvé v historii navštíví papež, jsou příběhy utrpení. Ne všichni budou mít možnost mluvit s papežem osobně či s ním obědvat. Prostřednictvím listů chtěli papeži vyjádřit svou blízkost. Papež František se ve věznici zdrží několik hodin, přičemž půjde o neformální setkání.

 

Zdroj: Vatikánský rozhlas
Foto: Youtube, návštěva papeže ve věznici ve Filadelfii, USA

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář