Papež převzal symbolický šek za své vydražené lamborghini

Řím – Při pátečním setkání se šéfem italské automobilky a zástupci serveru omaze.com, jehož prostřednictvím se uskutečnila internetová charitativní loterie, převzal papež František symbolický šek na bezmála 900.000 eur (zhruba 23,3 milionu korun). Ty vynesla charitativní aukce vozu Lamborghini Huracán, který předloni papežovi automobilka darovala. Setkání byl podle papežova mluvčího Mattea Bruniho přítomen i český občan, který v loterii zvítězil.

Podle sdělení Vatikánu půjde poslední splátka z výtěžku loterie ve výši 200.000 eur na Haiti, na opětovné vybudování semináře zničeného při zemětřesení v roce 2010. Už dříve bylo převedeno 300.000 eur na Společenství papeže Jana XXIII, které se stará o oběti prostitučních gangů a obchodu s lidmi. Dalších 200.000 eur obdržela nadace Pomoc pro trpící církve, na podporu iniciativy, která se podílí na rekonstrukci obydlí, náboženských prostor a veřejných budov v irácké oblasti Ninive. Organizace podle Vatikánu pomáhá křesťanům vysídleným válkou „opět najít své kořeny a svou důstojnost“. Dvě italské organizace působící v Africe dostaly 160.000 eur.

V minulosti již papež obdržel darem například motocykl značky Harley-Davidson, následně jej rovněž poslal do charitativní aukce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 17. září 2019  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář