Papež při kázání na Květnou neděli řekl, že církev má být pokorná

Vatikán – Papež František při kázání na Svatopetrském náměstí řekl, že církev má být pokorná a odolávat pokušení povyšovat se. Na Květnou neděli, kterou začíná předvelikonoční svatý týden, se ve Vatikánu shromáždily desetitisíce věřících s palmovými a olivovými větvičkami.

Vyvyšování se a duchovní světáctví jsou podle papeže „nejzrádnější pokušení ohrožující církev“. Na konci dvouhodinové mše František věřící požádal, aby se modlili za mír, zejména na Blízkém východě.

Květnou nedělí vstupují křesťané do svatého týdne, vrcholu postní doby, po němž následují Velikonoce. Pro hlavu katolické církve začíná jedno z nejrušnějších období roku.

Na Zelený čtvrtek se František vydá do města Velletri jižně od Říma, kde v tamní věznici omyje a políbí nohy 12 odsouzencům. Připomene tak gesto pokory, které Ježíš v předvečer své smrti učinil vůči apoštolům. Na Velký pátek si papež spolu s procesím projde křížovou cestu v Koloseu. V sobotu ho pak čeká vigilie ve Svatopetrském chrámu, která ukončí období půstu, a v neděli mše na Boží hod velikonoční, kdy pronese i tradiční požehnání Městu a světu.

Jde o sedmé Velikonoce za Františkova pontifikátu. Hlavou katolické církve byl zvolen v březnu 2013.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Foto: screenshot YouTube – papež František

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář