Papež přijal křesťany, kteří uprchli z Afghánistánu

Vatikán – Před středeční generální audiencí se papež František setkal s asi patnácti lidmi, včetně sedmi dětí, kteří mu vyprávěli o svém útěku z Afgánistánu do Itálie: „Čtyři dny a noci jsme byli zavření ve sklepě ze strachu, že nás zatknou“. Zprávu o setkání přináší dnešní vydání deníku Svatého stolce, L´Osservatore Romano.

S prstenem a tunikou. Takto Pary Gulová předstoupila před papeže Františka a předala mu prsten na památku svého manžela, kterého „pohltil“ teror hnutí Talibán, a jeho roucho, „které vypovídá o životě plném utrpení“. Papež tento dar přijal pod podmínkou, že ho sama dárkyně bude uchovávat na znamení vzájemného přátelství a naděje. Spolu s paní Gulovou se do salonku auly Pavla VI. dostavily její tři dcery a syn ve věku 14-25 let. Právě dívky, které prostřednictvím svých mobilních telefonů žádaly o pomoc, umožnily rychlý útěk této rodiny z Kábulu do nového domova v severní Itálii, a to díky solidární síti afghánského uprchlíka a spisovatele Alího Ehsáního a nadaci Meet Human.

SOUVISEJÍCÍ Stetzer kritizuje Bidena: Nespleťme si vojenskou misi v Afghánistánu s evangelizací národů


Uprchnout z Afghánistánu se podařilo třem křesťanským rodinám, které se staly terčem hnutí Táliban poté, co ovládlo Kábul. „Mého manžela propustili, pak ho zatkli a od té doby o něm nemáme žádné zprávy“, vysvětlila papeži sedmapadesátiletá Pary Gulová. „Pravděpodobně nás někdo udal, protože jsme křesťané“, dodává. Polovinu ze čtrnácti uprchlíků, které papež přijal, tvořily nezletilé děti, které mu předaly své výkresy. Nejmladšímu Eliyasovi je teprve rok a po příjezdu do Itálie byl převezen do nemocnice, kde se potýkal s těžkou infekcí, ale nyní se již těší plnému zdraví.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 23. září 2021 Foto: screenshot YouTube – papež František

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář