Papež přijal vrchního imáma Al Azhar

 

Vatikán. Papež František dnes dopoledne v salonku auly Pavla VI. přijal vrchního imáma sunnitské univerzity Al-Azhar, šejka Ahmeda al Tajíba, s doprovodem.

Římský biskup a vrchní představitel egyptské univerzity, považované za nejvyšší autoritu sunnitského islámu, se poprvé setkali ve Vatikánu vloni na jaře 2016. Druhé setkání se datuje letošním 28. dubnem, kdy papež vystoupil v Káhiře na mírové konferenci, organizované Al Azhar, a kdy Svatý stolec společně s touto institucí vystoupily proti extrémismu a vyslovily se za podporu míru ve světě.

Loňská audience ve Vatikánu zároveň znamenala obnovení mezináboženského dialogu Svatého stolce s Al Azhar, který byl káhirskou univerzitou přerušen v roce 2011. Navzdory absenci oficiálního dialogu se zástupce vrchního imáma al Tajíba, Mahmúd Azáb, v roce 2014 zúčastnil vatikánské konference o obchodování s lidmi a podepsal závěrečné mezináboženské prohlášení proti tomuto zločinu.

Šejk al Tajíb se dnes odpoledne účastnil konference na téma: „Jedno století: od pádu impérií ke globalizaci“, pořádané komunitou Sant´Egidio v Palazzo della Cancelleria.

(jag)  Zdroj  a foto: Vatiánsky rozhlas  

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář