Papež řekl, že je mu lépe, dlouhé projevy ho však prý stále unavují

Vatikán – Papež František dnes řekl, že je mu po zápalu plic už lépe, dlouhé projevy jej prý však stále unavují. Dnešní proslov na generální audienci ve Vatikánu tak přečetl jeden spolupracovník, jak se již stalo v předchozích dnech, uvedla agentura EFE. Papež by se však tento týden měl zúčastnit plánovaných ceremonií.

„Stále mě to zmáhá. Je mi výrazně lépe, ale mluvit dlouze mě stále zmáhá,“ připustil šestaosmdesátiletý papež před věřícími. Ty pak vyzval, aby se modlili za lidi, kteří žijí ve válkami sužovaných zemích.

SOUVISEJÍCÍPapežův zdravotní stav se zlepšuje, ale nedělní projev přednese ze své rezidence

Papež v současnosti omezuje své projevy a vystoupení na veřejnosti, neboť se zotavuje ze zánětu plic. Kvůli nemoci musel mimo jiné zrušit plánovanou víkendovou cestu do Dubaje na konferenci OSN o změně klimatu COP28.

Kvůli zdravotním potížím však hlava katolické církve svůj program na příští dny neruší. V pátek by se měl zúčastnit obřadu ke svátku neposkvrněného početí Panny Marie v centru Říma. Na konci měsíce ho pak čekají obřady spojené s vánočními svátky, které patří k nejintenzivnějším obdobím v liturgickém kalendáři. Příští týden papež také oslaví své 87. narozeniny.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. prosince 2023 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář