Papež se cítí lépe, některé schůzky absolvuje, jiné odložil

Vatikán – Papež František, který se v posledních dnech potýká s respiračním onemocněním, se cítí lépe a některé z blížících se schůzek potvrdil, jiné ovšem zatím odložil, řekl mluvčí Vatikánu Matteo Bruni citovaný agenturou ANSA. Hlava katolické církve se chystá příští víkend na klimatický summit COP28 v Dubaji.

Kvůli tomu, že papež měl příznaky podobné chřipce, v sobotu František nikoho nepřijímal. Tradiční modlitbu Anděl Páně pak v neděli nepronesl z okna paláce na Svatopetrském náměstí, ale z kaple své vatikánské rezidence. Její podstatnou část navíc přečetl jeho pomocník, biskup Paolo Braida.

SOUVISEJÍCÍZa nemocného papeže přečetl nedělní modlitbu jeho pomocník

„Papežův stav je dobrý a stabilní, nemá teplotu a situace ohledně jeho problémů s dýcháním se zlepšuje,“ řekl dnes Matteo Bruni. Dodal, že některé ze schůzek naplánovaných na nejbližší dny byly odloženy, aby měl papež čas na rekonvalescenci. Jiné, méně náročné, se ale uskuteční. Jako tradičně každou středu se bude konat generální audience u papeže a půjde o jeho první přímé setkání s věřícími po několika dnech.

Vyšetření pomocí počítačové tomografie v sobotu ukázalo, že papež má v plicích zánět, který mu způsoboval určité dýchací potíže, o zápal plic však nešlo, ujistil Bruni. Lékaři 86letému Františkovi podali antibiotika nitrožilně.

Když bylo papežovi 21 let, prodělal zánět pohrudnice a přišel o část plic.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 28. listopadu 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář