Papež podstoupil tříhodinovou operaci kýly, proběhla bez komplikací

Vatikán – Papež František dnes odpoledne v Římě podstoupil operaci kýly, trvala tři hodiny a proběhla bez komplikací, oznámil večer Vatikán. Kvůli zotavování z operace šestaosmdesátiletý papež zrušil všechny audience až do 18. června, informovala agentura ANSA.

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni dnes řekl, že papež odjel do římské nemocnice Gemelli po dopolední generální audienci. Podle něj papež trpí břišní kýlou a v nemocnici zůstane několik dní.

SOUVISEJÍCÍPapež František při mši na Květnou neděli poděkoval za modlitby za své zdraví

Operace papeže se uskutečnila v celkové anestezii a prováděl ji profesor Sergio Alfieri, který papeže operoval i před dvěma lety. Začátkem července 2021 papež František podstoupil plánovanou operaci, při níž mu lékaři odebrali část tlustého střeva.

Podle původního kalendáře měl papež v sobotu v 18:00 SELČ vystoupit na shromáždění na Svatopetrském náměstí, kde se koná shromáždění za mír a bratrství, jehož se zúčastní i na 30 nositelů Nobelovy ceny, charitativní pracovníci a také vysoký komisař OSN pro uprchlíky (UNHCR) Filippo Grandi.

Papež František má také už dlouho potíže s kolenem, kvůli čemuž se často pohybuje na invalidním vozíku. Koncem března strávil několik dní v nemocnici se zánětem průdušek.

Přes zdravotní problémy hlava katolické církve pokračuje v náročném pracovním programu. O víkendu například Vatikán oznámil, že koncem srpna se papež chystá poprvé do Mongolska a začátkem téhož měsíce pojede do Portugalska.

Papež František stojí v čele katolické církve deset let a na všech jeho cestách ho provázejí lékaři. Když mu bylo 21 let, prodělal zánět pohrudnice a přišel o část plic.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář