Papež se modlí za Myanmar

Vatikán – Po dnešní polední modlitbě, které se na Svatopetrském náměstí účastnila zhruba stovka věřících, papež František upozornil na politickou situaci v Myanmaru.

Vyjádřil znepokojení na tamním vojenským převratem a připomenul svou návštěvu této asijské země v roce 2017. Ujistil obyvatele Myanmaru o duchovní blízkosti, modlitbě a solidaritě a požádal tamní odpovědné představitele o službu společnému dobru a národnímu smíření. Ihned poté vyzval přítomné k tiché modlitbě za tuto zemi.

SouvisejícíVojenský převrat v Barmě může znamenat nárůst pronásledování křesťanů

Po výzvě k péči o nezletilé migranty, „křehké a bezbranné jedince, kterým nesmí chybět přednostní pomoc“, papež připomenul dnešní italský Den pro život na téma „Svoboda a život“. Vyslovil podporu italským biskupům a neskrýval starost nad budoucností Itálie, kde se rodí stále méně dětí.

„Usilujme o to, aby tato demografická zima skončila a rozkvetlo nové jaro novorozených chlapců a děvčátek“, řekl František. V závěru předeslal, že na pondělí připadá Světový den proti obchodu s lidmi. Papež vyslovil přání, že hospodářství již nebude „ani nepřímo podporovat takový hanebný obchod“, a zdůraznil, že „člověk je cílem, nikoli prostředkem či zbožím“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 7. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Su Ťij

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář