Papež se modlí za oběti povodní v Německu

Papež František se modlí za oběti silných deštů a povodní v Severním Porýní-Vestfálsku a Porýní-Falci. Ujišťuje o tom v telegramu zaslaném spolkovému prezidentovi Franku-Walteru Steinmeierovi, který Vatikán zveřejnil ve čtvrtek večer. 

List podepsaný kardinálem státním sekretářem Pietrem Parolinem ujišťuje, že papež se modlí za zemřelé a  sdílí bolest jejich příbuzných. Svatý otec pamatuje v modlitbě zejména na mnoho pohřešovaných, na zraněné a na všechny, kdo byli poškozeni nebo přišli o majetek kvůli této přírodní katastrofě. Papež ujišťuje o své duchovní blízkosti také záchranáře a vyprošuje jim Boží ochranu a pomoc, stojí v telegramu.

Po středečních vydatných deštích jsou zaplaveny velké oblasti na západě a jihozápadě Německa. Podle zpráv zůstává situace v zaplavených oblastech Severního Porýní-Vestfálska a Porýní-Falce napjatá. Počet mrtvých, včetně hasičů, stoupá, mnoho lidí se stále pohřešuje. Desítky tisíc domácností jsou bez elektřiny, některé bez pitné vody. Mnoho domů muselo být evakuováno.

Kardinál Woelki: Mnozí jsou odříznuti od světa a bezradní

O své blízkosti ujistil také předseda Německé biskupské konference (DBK), biskup Georg Bätzing. „V mysli jsem se zesnulými, jejich příbuznými, všemi zraněnými a oběťmi povodní. Mnoho lidí se stále pohřešuje – upřímně doufám, že budou nalezeni ve zdraví a že se všem potřebným, kteří přišli o svůj majetek nebo střechu nad hlavou, dostane útěchy, naděje a pomoci,“ napsal a vyjádřil zvlštní poděkování všem, kdo “neúnavně a obětavě poskytují pomoc a často při tom riskují vlastní životy: záchranářům, hasičům, policii a všem lidem, kteří pomáhají a stojí při druhých.“

V podpobném duchu reagoval také kolínský arcibiskup Rainer Maria Woelki. Ve videoposelství vyjádřil soustrast postiženým a poděkoval záchranářům ochotným riskovat životy. Jak dále řekl, rozsah katastrofy je strašlivý: „Někteří lidé přišli o život, jiní o domovy a majetek. Jiní jsou odříznuti od svých blízkých a známých, od příbuzných a sousedů. Mnozí se cítí opustění a osamělí, nemají už žádnou naději a nevědí, co mají dělat.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Autor: cirkev.cz Datum: 17. července 2021 Foto: screenshot YouTube – povodně v Německu

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář