Papež se pomodlil za oběti exploze v libanonském Bejrútu

Vatikán – Papež František se dnes pomodlil za oběti a pozůstalé po úterní mohutné explozi v libanonském hlavním městě Bejrútu, která si vyžádala nejméně 100 mrtvých a tisíce zraněných. Informovala o tom agentura AP.

„Pomodleme se za oběti, za jejich rodiny, modleme se za Libanon, aby s odhodláním veškerých svých společenských, politických a náboženských struktur a s pomocí mezinárodního společenství dokázal čelit tomuto extrémně tragickému a bolestnému momentu a aby tuto vážnou krizi, kterou zažívá, překonal,“ uvedl papež při generální audienci.

Do Libanonu putuje pomoc z řady zemí světa. Česko vysílá do Bejrútu speciální zhruba čtyřicetičlenný tým hasičů cvičený na vyprošťování lidí zavalených v troskách. Polsko posílá pět desítek záchranářů, z Francie míří do Libanonu dva letouny s humanitárním materiálem a posilami a z Řecka letadlo s týmem specializovaným na vyprošťovací práce. Pomoc poskytne také řada dalších zemí včetně Kypru, Jordánska, Ruska či Egypta.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. srpna 2020 Foto:

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. Hmm Libanon dlouho brnkal na nervy Izraeli a tak přišel na řadu po Iránu. Kdo cizímu jámu kopá sám do ní padá. Otázkou tedy je, co za armádní zboží chtěla Libanonská vláda doručit Sýrie a ledek to zcela určitě nebyl.

    Odpověď
  2. Kamil Skočdopole

    „Papež František se dnes pomodlil za oběti a pozůstalé po úterní mohutné explozi v libanonském hlavním městě Bejrútu, která si vyžádala nejméně 100 mrtvých a tisíce zraněných. Informovala o tom agentura AP.“

    To je zcela zásadní informace, plným právem hodná samostatného článku. Když se papež pomodlí za oběti, jistě je to přiblíží z očistce blíž k nebi.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář