Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly

Vatikán – Papež František se v sobotu ve Vatikánu setkal se skupinou zdravotníků z Lombardie, kteří v posledních měsících sváděli tuhý boj s epidemií koronaviru. Jménem církve jim poděkoval za jejich „heroickou snahu“ a obětavost, kterou prokázali při neúnavné péči o nakažené. Podle Františka se lékaři a sestry stali pro mnohé těžce nemocné anděly, kteří jim pomáhali přežít nebo je provázeli na smrtelném loži, napsala agentura AP.

„Stali jste se pilíři, na nichž stála celá země… Chci upřímně poděkovat a vyjádřit úctu vám všem, kteří jste tady, i vašim kolegům v celé Itálii a vím, že i ostatní lidé sdílejí moje pocity,“ řekl papež v Klementinském sále apoštolského paláce, kde udělil vůbec první hromadnou audienci od chvíle, kdy v Itálii začala v březnu platit celostátní karanténa.

Během epidemie nemoci covid-19 dosud v Itálii zemřelo téměř 35.000 lidí, z toho přes 16.000 právě v Lombardii. Mezi mrtvými je i nejméně 170 lékařů.

V Itálii se život po ukončení karantény začátkem května pomalu vrací do normálnějších kolejí, při pohybu na veřejnosti však lidé musejí dál dodržovat přísná pravidla. Pravidelné generální audience se ve Vatikánu konají s vyloučením veřejnosti, na bohoslužbách je zatím povolen maximální počet 50 účastníků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 21. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář