Křesťan dnes

Papež sloužil mši s vězni a uprchlíky

oaoež

Řím – Papež František dnes opustil Vatikán, aby v římském chrámu sloužil na svátek božího milosrdenství mši ve společnosti vězňů a uprchlíků. Bohoslužby v kostele Santo Spirito in Sassia, ležícím pár kroků od Vatikánu, se zúčastnilo jen asi 80 lidí kvůli omezením přijatým proti šíření nákazy koronavirem. Byli mezi nimi trestanci ze dvou římských věznic a detenčního střediska pro mládež, uprchlíci ze Sýrie, Nigérie a Egypta a ošetřovatelky z blízké nemocnice, včetně jeptišek, uvedla agentura AFP.

Agentura připomněla, že ve stejném chrámu loni sloužil papež mši o svátku, zavedeném v roce 2000 papežem Janem Pavlem II, vůbec bez věřících.

Duchovní vůdce 1,3 miliardy katolíků v kázání zdůraznil, že věřící nesmí být lhostejní vůči lidem ve svém okolí. „Sestro, bratře, chceš důkaz, že se Bůh dotýká tvého života? Kontroluje, zda se skláníš ke zraněním druhých,“ řekl papež. „Nezůstávejme lhostejní. Neprožívejme víru polovičatě jako ti, co berou, ale nedávají, dar přijímají, ale neobdarovávají. Pocítili jsme milosrdenství, a tak buďme milosrdní,“ řekl čtyřiaosmdesátiletý papež, který byl očkován proti covidu-19 před cestou do Iráku na počátku března.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 11. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Exit mobile version