Papež v Bahrajnu odsloužil mši pro 30.000 lidí, hovořil i k cizincům

Manáma – Papež František dnes na stadionu v hlavním městě Bahrajnu sloužil mši pro 30.000 lidí. V zemi, kde křesťané tvoří výraznou menšinu, hovořil během bohoslužby i k mnoha cizincům zejména z Jižní Asie, kteří tam pracují. Podle agentury AP proto kněží jeho kázání tlumočili do angličtiny a modlitby zazněly i v tamilštině, tagalšině či malajštině.

Papež je v Bahrajnu, arabském ostrovním státě v Perském zálivu, od čtvrtka. Zúčastnil se tam mezinárodní konference, která měla posílit mezináboženský dialog, a setkal se také s bahrajnským králem Hamadem bin Ísou Chalífou a dalšími členy královské rodiny.

SOUVISEJÍCÍPapež kritizoval obnovu zastaralého konceptu dělení světa na nepřátelské tábory

Podle agentury Reuters byla dnešní bohoslužba největším křesťanským shromážděním na Arabském poloostrově od papežovy návštěvy Spojených arabských emirátů v roce 2019. Tam tehdy mši sledovalo na 100.000 lidí.

Zhruba 70 procent bahrajnské populace tvoří muslimové. V zemi, která má necelé dva miliony obyvatel, žije malá katolická komunita složená převážně ze zahraničních pracovníků z Filipín, Indie a dalších jihoasijských zemí. Bahrajn jim na rozdíl od blízké Saúdské Arábie dovoluje víru praktikovat.

Papež v kázání ocenil, že Bahrajn se vůči křesťanské menšině staví relativně vstřícně. „Právě tato země je živoucím obrazem soužití v rozmanitosti, obrazem současného světa, který určuje neustálá migrace a koexistence myšlenek, zvyků a tradic,“ řekla hlava katolické církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 4. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář