Papež v dobročinné aukci prodá i kolo, které mu daroval Sagan

Vatikán – Papež František podpoří dobročinnou aukci ve prospěch severoitalských nemocnic a daruje k prodeji některé své osobní věci včetně závodního kola, které dostal před dvěma lety od slovenského mistra světa v silniční cyklistice Petera Sagana. Napsal o tom dnes server Vatican News. Kolo v oficiálních barvách Vatikánu, tedy bílé a žluté, se bude dražit na portálu charitystars.com od 8. června.

Aukce se koná namísto zrušeného charitativního běžeckého závodu We Run Together a předměty se budou dražit pravidelně každý týden až do začátku srpna. „Začínáme s předmětem od papeže, který se nám rozhodl poněkud překvapivě darovat. Dal nám závodní kolo v barvách Vatikánu a Argentiny, které dostal od slovenského mistra světa Petera Sagana. Přenechal nám i další věci, protože se chce na aukci podílet. Každý týden se proto v dražbě objeví jedna pozoruhodná věc z osobního vlastnictví papeže,“ řekl stanici Radio Vaticana kardinál Gianfranco Ravasi.

Do dražby pro nemocnice v severoitalské Brescii a Bergamu, které koronavirová pandemie zasáhla zvláště tvrdě, přispějí i sportovci, kteří se původně chtěli zúčastnit běhu. Zájemci si tak budou moci koupit například závodní trikoty, lyžařské boty nebo třeba možnost povečeřet s bývalým reprezentantem v rychlostní kanoistice a olympijským vítězem Antoniem Rossim.

Třicetiletý Sagan, nejlépe placený cyklista světa, který závodí za tým Bora-Hansgrohe, se s papežem osobně setkal v lednu 2018. Při audienci na Svatopetrském náměstí mu tehdy předal kolo a podepsaný dres.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 2. června 2020  Foto: Facebook.com – papež a Peter Sagan

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář