Papež v Panamě znovu hájil migranty

Panama – Papež František se znovu postavil na obranu migrantů, když prohlásil, že je „nesmyslné a nezodpovědné“ vnímat je všechny jako hrozbu pro společnost. Papež se tak vyjádřil při návštěvě Panamy, odkud pravidelně vyrážejí k hranicím Spojených států takzvané karavany migrantů prchajících před násilím a chudobou.

Až do loňského roku nepřitahovaly karavany migrantů proudící ze středoamerických zemí přes Mexiko k hranicím USA příliš velký zájem médií, dokud proti nim nezačal ostře vystupovat americký prezident Donald Trump. Ten přistěhovalce bez potřebných dokladů odmítá vpustit do země a hranici s Mexikem střeží americká armáda.

„Chceme být církví, která ctí kulturu, jež umí přijímat, chránit, podporovat a integrovat, která nestigmatizuje, negeneralizuje a neodsuzuje všechny migranty jako nositele sociálního zla,“ prohlásil v pátek papež, který se v Panamě účastní Světových dnů mládeže.

Dnes má František v Panamě sloužit mši, poobědvat s mladými seminaristy a večer přednese projev na celosvětové akci. Vyvrcholením návštěvy bude nedělní mše pod širým nebem.

Světové dny mládeže jsou obří mezinárodní událostí, při které se každý třetí rok setkávají křesťané z celého světa a které se vždy účastní také hlava katolické církve.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: screenshot pepež František

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář