Papež v Ženevě navštíví zasedání Světové rady církví

Ženeva – Papež František dnes v Ženevě navštíví ústředí Světové rady církví. Setká se s členy právě zasedajícího ústředního výboru mezicírkevní organizace, jejímiž členy je většina hlavních křesťanských církví, nikoli však římskokatolická církev. Vpodvečer papež pronese projev, následně povede mši pro švýcarské věřící a setká se také se švýcarským prezidentem Alainem Bersetem.

Papež Světovou radu církví navštíví při příležitosti 70. výročí existence této ekumenické organizace. Jde o třetí papežskou návštěvu organizace.

V těchto dnech zasedá v Ženevě ústřední výbor Světové rady církví, který je jejím nejvyšším orgánem mezi valnými shromážděními. Právě tento orgán, ve kterém zasedá i zástupkyně Československé církve husitské Martina Viktorie Kopecká, papeže uvítá.

Kromě členů ústředního výboru se slavnostního setkání s papežem Františkem zúčastní i pozvaní zástupci národních ekumenických rad církví – Českou republiku reprezentuje generální sekretář Ekumenické rady církví Petr Jan Vinš.

Světová rada církví vznikla v roce 1948 a jejími zakládajícími členy bylo 147 církví z celého světa. Postupně se připojilo dalších více než 200 církví. Světová rada církví je tak v současnosti největší ekumenickou organizací na světě a sdružuje většinu světových anglikánských, evangelických, pravoslavných a starokatolických církví.

 

Autor: ČTK  Foto: Wikimedia Commons, Ženeva 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář