Papež varoval před konzumem a vyzval k pomoci uprchlíkům

Vatikán – Papež František u příležitosti nového roku vyzval všechny lidi dobré vůle, aby neztráceli naději v lepší svět.

Při mši ve Svatopetrské bazilice ve Vatikánu také řekl, že lidé by si měli uchovat vnitřní svobodu ohroženou „leptavou banalitou konzumu“. Papež zároveň vyzval k modlitbám za uprchlíky, kterým by se podle něj měli všichni snažit co nejvíce pomáhat.

František vybídl věřící, aby si každý den našli chvilku na rozjímání a uchránili si tak vnitřní svobodu. Ta je podle něj ohrožena „leptavými banalitami“ jako je konzum, přemíra prázdných slov či zbytečné stěžování si. „Zahoďme břímě minulosti a začněme od toho, co je opravdu důležité,“ řekl František.

Při loučení se starým rokem v neděli papež ve Vatikánu káral lidstvo za to, že válkami, lží a nespravedlností pokazilo rok 2017. „Války jsou flagrantním projevem absurdní pýchy,“ řekl na Silvestra František. Lidské, sociální a ekologické škody podle něj ale způsobují i malá provinění proti lidskosti, pravdě a bratrství.

 

Autor: ĆTK Foto: Wikimedia Commons

Kategorie: Církev

1 Komentář

  1. Karel Krejčí

    V první řadě, by se měl svatý otec snést s pomyslného obláčku na zem, snad přímo nejlépe do nějaké no-go zóny. V případě dobrého konce, pak by mohl zaměřit svou pozornost přímo do Afriky, kde ti uprchlíci, aby se jimi opravdu stali, musí být nejdříve záměrně přepraveni do Libye, aby jim mohl být tento status oficiálně přiznán. Rovněž není žádným tajemstvím, jak výnosný byznys je zajišťovat jejich přepravu na starý kontinent a dále mnoho dalších navazujících činností a služeb s tím spojených. Na začlenění těchto povětšinou mladých lidí v produktivním věku, státy EU vynakládají vysoké finanční částky, samozřejmě s tím předpokladem, že se tato investice postupně začne vracet – na různých úrovních … Otec František s největší pravděpodobností nesleduje českou televizi. Jejím prostřednictvím je s určitou pravidelností zveřejňována prosba organizace UNICEF o stokorunové měsíční částky na záchranu jednoho podvyživeného dítěte v Africe. V Evropě je obdařen jeden zdravý „uprchlík“ měsíční částkou v řádu desetitisíců korun (včetně bezplatné lékařské péče). Přestože otec František naší televizi nesleduje, s největší pravděpodobností mu tyto skutečnosti nebudou neznámé. Nad jeho výzvou k pravdě a lidskosti, v kontextu uvedeného komentáře, visí velký otazník …

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář