Papež vyzval, aby lidé ještě nevěřili ve vítězství nad covidem

Vatikán – Papež František v neděli vyzval, aby lidé předčasně nevěřili, že se podařilo zvítězit nad koronavirem. Po tradiční polední modlitbě Anděl Páně nabádal věřící na Svatopetrském náměstí, aby nadále byli opatrní a dodržovali pravidla zavedená proti šíření nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje.

Papeže těší, že Itálie má akutní fázi epidemie za sebou, nicméně připomněl, že v jiných zemích si nemoc ještě vybírá mnoho obětí. Slyšel, že v pátek v jedné zemi kvůli covidu-19 každou minutu zemřel jeden člověk. „To je strašné,“ řekl, aniž upřesnil, o jakou zemi jde.

Svatopetrské náměstí a bazilika svatého Petra se pro návštěvníky znovu otevřely 24. května. Kvůli šíření koronaviru byly zavřené od března.

Novým typem koronaviru se podle statistik americké univerzity Johnse Hopkinse na celém světě nakazilo už více než 6,9 milionu lidí, nejméně 400.135 jich zemřelo. Nejvíce zasažená je nyní Latinská Amerika. Rekordní počty mrtvých za jeden den v posledních dnech hlásila například Brazílie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 8. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – papež

Tags: ,,,

3 Komentáře

  1. Karel Krejčí

    Exodus 15:26
    Hospodin řekl: „Jestliže opravdu budeš poslouchat Hospodina, svého Boha, dělat, co je v jeho očích správné, naslouchat jeho přikázáním a dbát na všechna jeho nařízení, nepostihnu tě žádnou nemocí, kterou jsem postihl Egypt. Neboť já jsem Hospodin, já tě uzdravuji.“
    Papežovo zbožné povzbuzení má opět charakter povrchnosti a populismu. Neobsahuje nic, co by alespoň trochu nabádalo nejen věřící, ale i svět, obrátit pozornost k Bohu a upozornit na Jeho svrchovanost. Ano, svět si dokázal poradit a zvítězit sám. Stejně jako zvítězil již nad mnoha nespočetnými nemocemi a jistě jej v budoucnu čekají další slavná vítězství!

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář