Papež vyzval Italy, aby měli děti na znamení naděje v budoucnost

Řím – Papež František dnes vyzval Italy, aby měli děti. Během každoročního setkání se skupinami usilujícími o podporu rodin také apeloval na dlouhodobou politiku na pomoc rodinám a varoval, že demografická krize v zemi ohrožuje budoucnost, napsala agentura AP.

„Počet narozených dětí je prvním ukazatelem naděje národa,“ řekl papež. „Bez dětí a mladých lidí ztrácí země touhu po budoucnosti,“ dodal.

SOUVISEJÍCÍ Papež František slavnostně vyhlásil Svatý rok 2025, heslem bude naděje

Jde o další z Františkových výzev zhruba šedesátimilionové Itálii, a také Evropě, aby zvrátila to, co papež označuje za demografickou zimu, jíž čelí mnoho průmyslových zemí. Italská porodnost, která už patří mezi nejnižší na světě, vytrvale klesá už zhruba 15 let a v loňském roce dosáhla rekordně nízkého počtu 379.000 narozených dětí.

Pravicová vláda premiérky Giorgii Meloniové, která má silnou podporu Vatikánu, zahájila kampaň, jejímž cílem je do roku 2033 dosáhnout nejméně 500.000 porodů ročně. To je podle demografů nezbytné, aby se italská ekonomika nezhroutila pod tíhou stárnoucí populace.

František vyzval k dlouhodobé politické strategii a politice, které by páry povzbudily k tomu, aby měly děti. To zahrnuje ukončení nejistých pracovních smluv a překážek při koupi domů a také zavedení životaschopných alternativ, aby ženy nemusely volit mezi mateřstvím a kariérou.

„Problémem našeho světa není to, že se rodí děti: je to sobectví, konzumerismus a individualismus, které činí lidi přesycenými, osamělými a nešťastnými,“ dodal papež František.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. května 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář