Papež vyzval k dialogu na Kubě a vyjádřil účast trpícím při záplavách v Evropě

Vatikán – Papež František dnes vyzval ke klidu a k dialogu na Kubě, kterou před týdnem otřásly nebývalé protesty, proti nimž komunistický režim tvrdě zasáhl. Nejvyšší představitel tak učinil v pravidelné nedělní modlitbě Angelus, při níž také dal najevo účast s trpícími v části Evropy stižené katastrofickými záplavami.

Papež promluvil k věřícím shromážděným na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu poprvé od plánované operace, kterou podstoupil 4. července. Minulou neděli sice už na veřejnosti vystoupil, nicméně pravidelnou modlitbu přednesl z balkonu římské kliniky Gemelli, kde ještě několik dní setrval.

Po proneseném požehnání se dnes František vyjádřil k některým aktuálním chmurným událostem ve světě. Vyjádřil „solidaritu s obyvateli Německa, Belgie a Nizozemska, zasaženými katastrofami a záplavami“. Poukázal také na nepokoje na Kubě a věnoval modlitbu za „spravedlivější a bratrskou společnost“ pro Kubánce. Dal rovněž najevo smutek nad násilím v Jižní Africe a zdůraznil touhu Jihoafričanů po harmonii.

Papež, kterému je 84 let, mluvil podle agentury AP 14 minut a zdál se být v dobré náladě. V jednu chvíli řeč přerušil, aby si odkašlal, ale svůj projev zakončil silným hlasem s obvyklým přáním dobrého oběda a s prosbou, aby mu věřící věnovali modlitbu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. čerence 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

2 Komentáře

  1. Richard Rohr je maličký krůček od toho aby pochopil, že Ježíš je přímo Svatým Duchem – Já jsem….a pochopil, že „trojice“ zastínila pravé boží tajemství. Jen kvůli trojice se snaží rozdělit Ježíše od univerzálního Krista a přitom mu uniká, že Ježíš je a vždy byl Svatým duchem – Já jsem. Nicméně pochopil, že jediný Bůh jméno nepotřebuje.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář