Papež vyzval svět v boji s koronavirem k solidaritě

Vatikán – Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil dnes papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět podle agentury Reuters tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.

„Neprostupná temnota se snesla na naše náměstí, ulice a města. Zmocnila se našich životů a vše naplnila ohlušujícím tichem a bezútěšnou prázdnotou,“ pronesl papež na liduprázdném Svatopetrském náměstí. Jeho slova, která Vatikán označil za mimořádnou modlitbu v čase pandemie, byla díky internetu a televizi přenášena do celého světa.

„Je nám jasné, že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme slabí a dezorientovaní, zároveň ale důležití a potřební, neboť my všichni jsme byli povoláni, abychom společně veslovali,“ řekl.

Papež František ve svém poselství hovořil také o lidské zranitelnosti. „Bouře obnažila naši zranitelnost a odhalila falešné a zbytečné jistoty, na kterých jsme stavěli naše plány, projekty, zvyklosti a priority,“ uvedl. „A ukázala na to, jak jsme zanedbávali a vzdávali věci, které naše životy a naši společnost vyživují, udržují a posilují,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 27. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Právě v liduprázdných kamenných prostorách a „kulisách“, klekajíc si v modlitbách upřených k neživým modlám, stejně tak, jako s neživým výrazem v obličeji, vynikla především ta jeho, ta jeho bezmocnost jako hlavy církve, která jí samotné a světu není schopna ze živého a všemocného Boha nic předat, protože On se k němu obrátil zády a modly jsou němé.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář