Papež vyzval věřící ze všech denominací k modlitbě za zastavení pandemie

Vatikán – V neděli 22. března při polední modlitbě Anděl Páně vyzval papež František prostřednictvím médií křesťany všech vyznání k tomu, aby se v situaci pandemie ve středu 25. března ve 12.00 spojili v modlitbě Otčenáš a v prosbě k všemohoucímu Bohu.

„Drazí bratři a sestry, v těchto dnech zkoušky, zatímco se lidstvo třese před hrozbou pandemie, chtěl bych navrhnout všem křesťanům, aby spojili své hlasy směřující k nebi. Zvu všechny hlavy církví a vedoucí všech křesťanských komunit, spolu se všemi křesťany různých vyznání k tomu, abychom společně vzývali Nejvyššího, všemohoucího Boha současným přednesem modlitby, kterou nás naučil Ježíš, náš Pán,“ cituje papeže Tisková kancelář Katolických biskupů Slovenska.

Hlava katolické církve vyzvala věřící, aby se modlili vícekrát za den, ale všichni společně se mají pomodlit Otčenáš tuto středu 25. března v poledne.

„Na pandemii viru chceme odpovědět celosvětovým charakterem modlitby, soucítění, laskavosti. Zůstaňme spojeni. Dejme pocítit svou blízkost těm, kteří jsou nejvíce osamělí a zkoušení,“ pokračoval papež.

Vyjádřil také solidaritu a blízkost lékařům, zdravotníkům, sestrám, sanitářům a všem dobrovolníkům. Připomenul situaci obyvatel Chorvatska, které bylo v neděli postiženo zemětřesením. Modlil se, ať jim Bůh dá sílu, aby dokázali čelit této pohromě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 23. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,

5 Komentáře

 1. Modlitbu upíráme k Bohu v době, kdy nám opravdu „teče do bot“. Budeme prosit Boha, aby se vůle Jeho, projevovala stejně jako v nebi, tak i na zemi. A ona se přece projevuje, ale opět jsme překvapeni a zaskočeni její formou, protože se vymyká našim, pozemským představám, našim představám o samotném nebi a Bohu. Až se tedy budeme modlit Otčenáš a dojdeme k této pasáži, uvědomme si a přiznejme si, zda nebo do jaké míry si protiřečíme …

  Odpověď
  • Ano, ano.. nejúčinnější by byly takové, kde by se daná duše nemodlila za duši svou ale za duše ostatních…. modlitba, která v sobě nese skutečnou lásku.

   Odpověď
   • Martin Hambálek

    Nerad reaguji na internetové diskuze. Ale pokud Realtoltek vybízí k modlitbě, která v sobě nese skutečnou lásku…., tak z toho mám radost, protože naprostá většina Realtoltkových diskuzních příspěvků lásku opravdu postrádá. Že by to byla změna k lepšímu?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář