Papež vyzýval k zastavení požárů v Amazonii

Vatikán – Papež František v neděli 25. srpna vyzval k zastavení požárů v Amazonii. Ohně sužují tuto oblast už měsíce. V posledních dnech se situace radikálně zhoršila, v plamenech je více než 2250 km² pralesa.

Zasažené je zejména území Brazílie, ale také Bolívie a Paraguaye. František povzbudil k záchraně zelených plic planety těmito slovy: „Všichni si děláme starosti kvůli rozsáhlým požárům, které vznikly v Amazonii. Modleme se, aby s nasazením všech byly co nejdříve uhašeny. Tyto plíce jsou pro naši planetu životně důležité,“ uvádí Vatikánský rozhlas.

V souvislosti s požáry již apelovali i katoličtí biskupové Brazílie, Mexika a Paraguaye i Rada biskupských konferencí Latinské Ameriky a Karibiku. V Brazílii kvůli požárům probíhají protivládní protesty. Roste i tlak mezinárodního společenství. Požáry se staly tématem jednání G7 – lídrů ekonomicky nejvyspělejších států světa, které probíhá ve Francii. Pralesy v Amazonii, které produkují až 20% celkového kyslíku planety, snaží uhasit 44 tisíc vojáků.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 26. srpna 2019  Foto: screenshot YouTube – ohně v Brazílii

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Namísto toho aby papež vyzval věřící k modlitbě k jedinému Bohu aby zachránil Amazonii. Obrací svou modlitbu k lidem a organizacím. Místo na jediného Boha se obrací na OSN, Grétu atd… Citace papeže Františka : „Všichni máme obavy z rozsáhlých požárů, které zasáhly Amazonii. Modleme se, ať jsou se zapojením nás všech brzy zažehnány. Tyto zelené plíce jsou životně důležité pro naši planetu,“ řekl včera před modlitbou Anděl Páně papež František“

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář