Papež vzdal poctu knězi ubodanému migrantem, Salvini žádá odplatu

Vatikán/Řím – Papež František vzdal poctu italskému knězi, kterého tento týden ubodal patrně duševně narušený přistěhovalec. Italský pravicově populistický politik Matteo Salvini volá po odplatě, uvedla agentura Reuters.

Jednapadesátiletý Roberto Malgesini, který se staral o imigranty a další potřebné v severoitalském městě Como, byl v úterý ráno nalezen mrtev s bodnými ranami před svým domem. Tuniský přistěhovalec, který podle policie trpí duševní poruchou, se později sám vzdal úřadům.

Papež na konci své každotýdenní generální audience prohlásil, že Malgesini byl zabit „potřebným, kterému sám pomáhal, osobou, která byla duševně chorá“. Ocenil „mučednictví tohoto svědka dobročinnosti vůči nejchudším“ i „všechny kněží, jeptišky a laiky, kteří pracují s potřebnými, vyloučenými ze společnosti“. Přítomných asi 500 věřících požádal o minutu tiché modlitby za Malgesiniho.

Lídr pravicově populistické strany Liga a zároveň bývalý ministr vnitra Salvini, který se s papežem v minulosti dostával do častých sporů na téma migrace, dnes ráno hovořil o zavražděném knězi na svém setkání s voliči v severní Itálii. „Skutečnost, že byl včera (v úterý) ráno v Comu ubodán kněz přistěhovalcem, který měl být vypovězen, je něco, kvůli čemu by měl každý volat po vendetě,“ citovala jej agentura ANSA.

Člen strany Italská levice Nicola Frantoianni označil Salviniho výzvu k pomstě zavražděného za „nechutnost“. Salvini podle něj tímto jen „vstřikuje další jed do žil italské společnosti“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – papež

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář