Papež zveřejnil inspirativní video na podporu pronásledovaných křesťanů (video)

 

Papež František prosí křesťany, aby se v průběhu měsíce března modlili za své pronásledované bratry a sestry. Papež oznamuje své modlitební plány na každý měsíc a teď, když se mnozí v církvi postí a přípravují na Velikonoce, uvádí, že je obzvláště důležité modlit se za trpící křesťany.

Video bylo natočeno k měsíci modlitby. V klipu vystupuje ortodoxní křesťan, katolík a protestant, drží v rukou nápisy a jsou seřazeni, jako by byli na policii. Reprezentují křesťany, kteří jsou obviněni pro svou víru.

„Jsou pronásledováni a zabíjeni, protože jsou křesťané,“ říká papež. „Ptám se vás, jak moc se modlíte za pronásledované křesťany? Přidejte se ke mně, abychom je mohli podpořit modlitbou a materiální pomocí.“

Video natočila organizace Pomoc církvi v nouzi (ACN – Aid to the Church in Need) ACN k videu uvedla: „Cílem bylo zvýšit povědomí veřejnosti o nábožensky motivovaných trestných činech a útlaku a podporovat diskusi o roli náboženství ve společnosti.“

Organizace tvrdí, že je znepokojena pronásledovaním náboženských menšin a jejich utrpením.„Četnost a intenzita krutosti proti jezídům, křesťanům, baháistům, židům a muslimům z hnutí Ahmadíja je na vzestupu, a odráží se v rostoucím objemu reportáží o násilí proti náboženským menšinám,“ uvádí ANC.

 

 

Zdroj: Christian Today

Foto: youtube.com/screenshot

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář