Papeže Františka v Mosambiku přivítaly desítky tisíc příznivců

Maputo – Papeže Františka dnes na první zastávce jeho cesty do Afriky uvítaly v západoafrickém Mosambiku desítky tisíc příznivců. Hlava katolické církve stráví dva dny v metropoli Maputo a následně se vydá do ostrovních států Madagaskar a Mauricius, informovala agentura DPA. Očekává se, že promluví jak k nově nabytému míru v Mosambiku, tak i ke změnám klimatu.

Papeže na letišti přivítali mosambický prezident Filipe Nyusi, vojáci a zástupci církve. Tanečníci za zvuku bubnů předvedli na papežovu počest tradiční tance.

Mosambik je bývalá portugalská kolonie s křesťanskou většinou. Papež zemi navštívil měsíc poté, co prezident a lídr opoziční strany podepsali mírovou smlouvu, čímž oficiálně ukončili více než 40 let trvající konflikt. Občanská válka v zemi sice skončila v roce 1992, až donedávna se však opozice nikdy úplně neodzbrojila.

Jedním z hlavních témat Františkovy návštěvy afrických zemí má být změna klimatu a ničení životního prostředí – problematika, se kterou se potýkají všechny tři země a zároveň jedna z priorit Františkova pontifikátu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 4. září 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář