Papeži kvůli vývoji v Sýrii telefonoval moskevský patriarcha

„Opět apeluji na všechny politicky zodpovědné osoby, aby se prosadila spravedlnost a mír,“ řekl papež František při nedělní polední modlitbě ve Vatikánu v souvislosti s vývojem války v Sýrii. Dodal, že ho současné dění znepokojuje, protože ačkoli mezinárodní společenství má nástroje řešení konfliktu, nedokáže se na jejich použití sjednotit.

Františkovi v souvislosti s útokem Spojených států, Velké Británie a Francie na armádní cíle v Sýrii telefonoval moskevský pravoslavný patriarcha Kirill, který se spojil také s cařihradským ekumenickým patriarchou Bartolomějem. Cílem bylo prodiskutovat dopad současné situace na blízkovýchodní křesťany a možnosti církví přispět k zastavení války, sdělil moskevský patriarchát s tím, že partneři v Římě i Istanbulu reagovali vstřícně.

Úder západních zemí ve společném prohlášení odsoudili tři představitelé křesťanských církví v Damašku, kteří poukázali na chybějící mandát Spojených národů a počínání USA, Británie a Francie nazvali „brutální agresí“. Podle katolického biskupa ze syrského Aleppa Georgese Abou Khazena poslední vývoj ukazuje, že do války přímo vstupují její aktéři, kteří dosud vedli boj v zastoupení.

Autor: Filip Breindl  Zdroj: Radio Proglas  Foto: youtube

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář