Papežova soustrast do Madridu, kde zemřel rovněž mladý kněz

Vatikán/Madrid – Papež se modlí za oběti exploze, která ve středu v centru Madridu zničila budovu, náležící k farnosti Virgen de la Paloma.

Výbuch plynového kotle si vyžádal čtyři lidské životy, tří dělníků a šestatřicetiletého kněze, vysvěceného před sedmi měsíci. František je svěřuje Pánovu milosrdenství a vyjadřuje blízkost a lásku “všem synům milovaného španělského národa”.

Papežova kondolence následovala ihned po “zarmucující zprávě o výbuchu”, způsobeném únikem plynu, a Františkovým jménem ji arcibiskupskovi španělského hlavního města, kard. Osorovi, adresoval vatikánský státní sekretář. Papež vyslovuje podporu “v této těžké chvíli”, vyprošuje “věčné odpočinutí pro zemřelé” na mateřskou přímluvu Panny Marie Almudenské, patronky Madridu, a “ze srdce uděluje útěšné apoštolské požehnání na znamení křesťanské naděje ve zmrtvýchvstalého Pána”.

Na následky vážných zranění, utrpěných při explozi, zemřel v noci na dnešek v madridské nemocnici rovněž o. Rubén Pérez Ayala. Svátost nemocných mu udělil jeho rodný bratr Pablo, rovněž diecézní kněz. Kostel Virgen de la Paloma byl jeho první farností. Při loňské červnové primici o. Pérez vyzval věřící, aby “hleděli na Pána a důvěřovali mu, neboť je naší radostí”. V diecézním listě napsal, že “štěstí spočívá v darování svého života druhým”.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 22. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář