Papežovu mši pod širým nebem v Panamě sledovalo na 700.000 lidí

Panama – Mší pod širým nebem, jíž se zúčastnilo na 700.000 lidí, v nedeli papež František v hlavním městě Panamy formálně zakončil Světové dny mládeže. Večer místního času má ještě hlava katolické církve navštívila středisko pro lidi se syndromem AIDS, což byla poslední část programu papežovy pětidenní cesty do této středoamerické země.

Mše pod širým nebem, která se konala časně ráno kvůli horkému počasí, se podle odhadů organizátorů účastnilo asi 700.000 lidí. Kromě mladých z celého světa mezi nimi byli i prezidenti Kolumbie, Kostariky, Salvadoru, Guatemaly, Hondurasu, Panamy a Portugalska. Mše se uskutečnila na okraji metropole v parku, pojmenovaném po papeži Janu Pavlu II., který tradici Světových dnů mládeže v roce 1984 založil.

Na stejném místě promluvil papež František k mladým také v sobotu večer. Velký ohlas měla jeho slova o Panně Marii. Mimo jiné řekl, že sice nevyšla ze sociálních sítí, přesto se z ní stala „jedna z nejvlivnějších žen v historii“. Papež v sobotu také vyzval mladé, aby se snažili „o něco většího“, než je život na sociálních sítích. „Nestačí být celý den připojen, aby se člověk cítil uznávaný nebo milovaný,“ řekl papež František, který také používá sociální síť Twitter.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář