Papežův almužník poslal peníze transsexuálním prostitutům v nouzi

Vatikán – Spolupracovník papeže Františka poslal peníze na jídlo pro skupinu transsexuálních prostitutů, kteří se kvůli koronavirové karanténě ocitli zcela bez prostředků, a obrátili se proto o pomoc k místnímu knězi. Finance zaslal přímo papežův almužník arcibiskup Konrad Krajewski, který řekl, že pomáhat lidem v nouzi je jedním z hlavních úkolů církve. Informovala o tom agentura Reuters.

„Nechápu, proč to vzbudilo takovou pozornost. Tohle je běžná činnost církve, je to úplně normální… řídíme se evangeliem,“ řekl polský hodnostář. Podle něj se transsexuálové nejdříve obrátili na místního kněze v obci poblíž Říma, kde pobývají, ten ale neměl dostatek prostředků, a tak žádost postoupil výš.

„Všechno je zavřené. Nemají žádné zdroje… Jsou opravdu v problémech, často nemají ani pasy, protože jim je vzali pasáci z řad mafie, kteří jim velí,“ dodal arcibiskup.

Šestapadesátiletému Krajewskému se přezdívá „papežův Robin Hood“ pro jeho nasazení v pomoci těm nejchudším. Roli almužníka zastává od roku 2013 a upozornil na sebe například vytrvalou péčí o bezdomovce. Poblíž náměstí svatého Petra vznikly na jeho popud toalety a sprchy, které mohou lidé bez domova zdarma využívat, za dohledu švýcarské gardy chodí rozdávat jídlo na římská nádraží.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 30. dubna 2020  Foto: Twitter – kardinál Krajewski

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář