Pastevci v Nigérii zavraždili více než dvacet lidí

Přímí svědkové z nigerijské oblasti státu Kaduna popsali detaily, jak byly jejich vesnice úterý 12. května napadeny ozbrojenými pastevci Fulani. Výsledkem útoku je smrt sedmnácti neozbrojených vesničanů a dalších pěti lidí, kteří zemřeli při útoku v následující den.

Pastevci z kmene Fulani systematicky napadají křesťany v Nigérii. Věřící jsou v posledních několika letech také terčem útoků od teroristů z Boko Haram, kteří se hlásí k Islámskému státu.

Pohřeb obětí útoku

Nigérie se řadí mezi 12 nejhorších zemí na světě na seznamu organizace Open Doors USA World Watch List 2020, kde jsou křesťané nejvíce pronásledováni. Nigérie byla v prosinci přidána na zvláštní seznam zemí sledovaných ministerstvem zahraničních věcí USA, kde se porušují náboženské svobody.

Pokračující násilí v Nigérii

Celkově za posledních 93 dní roku 2020 bylo v Nigérii džihádisty zabito nejméně 410 křesťanů,“ uvedla ve svém prohlášení Mezinárodní organizace pro občanské svobody a právní stát.

Od začátku roku 2020 odhady naznačují, že v celé západní Africe bylo zabito více než 400 křesťanů. V prvních dvou dubnových dnech bylo zabito dalších deset křesťanů.

„Nigérie se stala oblastí zabíjení bezbranných křesťanů,“ uvedla nevládní organizace Intersociety v své dubnové zprávě.

Podle Intersociety bylo od roku 2015 v Nigérii zabito asi 11 500 křesťanů. Zabíjení je do značné míry výsledkem zvýšených teroristických útoků skupin Boko Haram a nočních útoků radikalizovaných muslimských kočovných pastevců Fulani proti převážně křesťanským zemědělským komunitám v centrální části Nigérie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 17. května 2020  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář