Pastor Greg Laurie: O večeři s prezidentem Donaldem Trumpem a návštěvě v Bílém domě

Prezident Donald Trump přijal začátkem května v Bílém domě skupinu evengelikálních lídrů. Večeře s prezidentem a následná prohlídka Bílého domu se konala 3. května, den před podpisem nařízení o náboženské svobodě a Národním dnem modliteb v USA.

Pastor Greg Laurie z Harvest Christian Fellowship v Kalifornii byl jedním z desítky lídrů, kteří byli pozváni na soukromou večeři s prezidentem a členy jeho kabinetu. Laurie se připojil k dalším evangelikálním lídrům jako byl Franklin Graham, James Dobson, Robert Jeffress, Jack Graham nebo Richard Land.

 

Pastor Laurie, který sdílel zkušenosti z Bílého domu s fanoušky na sociálních sítích, popsal také podrobně tuto návštěvu ve svém sboru Harvest Christian Fellowhip.

„Národní den modliteb nebyl v Bílém domě slaven už osm let. Prezident Barack Obama vydal dekret, který Američanům říkal, aby ho slavili, ale v Bílém domě už osm let neproběhl,“ poznamenal. „Teď byl (Národní den modliteb) znovu v Bílém domě, a tak jsem tam samozřejmě chtěl být a pak jsem dostal další pozvánku přímo na večeři s prezidentem.“  

[adrotate banner=“15″]

 

Laurie referoval o podrobných detailech ze slavnostní večeře, mluvil o tom, kde jednotliví lídři seděli, jídelních chodech, proslovu prezidenta a členů jeho administrativy či vystoupení zpěváka Stevena Curtise Chapmana.

Po večeři Trump provedl hosty po Bílém domě a ukázal jim Lincolnovu ložnici ve druhém patře.

„Myslím si, že to bylo mimo protokol, protože normálně nejsou lidé pozváni do druhého patra, kde má rodina svůj soukromý prostor,“ prohlásil Laurie a mluvil o nepokryté radosti některých lídrů z toho, že se mohli podívat do těchto soukromých míst Bílého domu.

Laurie a další lídři se vrátili do Bílého domu druhý den ráno, aby oslavili Národní den modliteb a aby byli v Rose Garden při podpisování nového nařízení o náboženské svobodě.

„Křesťané by se měli zapojit do všeho, co se děje v naší zemi, včetně politiky, musí hlasovat, potřebují se ucházet o práci, musí být na každém místě naší společnosti,“ povzbudil Laurie křesťany k účasti na veřejném životě.

„Byl jsem překvapen, když jsem zjistil, kolik členů této administrativy jsou křesťané.  Mnozí z nich se setkávají každý týden na studiích Bible. Nechci říci kdo, ale setkal jsem se s těmi lidmi a byl jsem překvapen a povzbuzen.“

 

Zdroj: The Christian Post
Foto: Facebook

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář