Pastor Johnson z Bethelu uvedl důvody, proč se církev modlila za zázrak vzkříšení

Redding – Pastor Bill Johnson z BethelChurch reagoval na kritiku, že on a jeho sbor se snaží zasahovat do Boží svrchované vůle tím, že se modlili za vzkříšení dcery Kalley Heiligenthalové.

Johnson vysvětlil, že on a celé církevní společenství věří, že Bůh je povolal, aby následovali precedens, když Ježíš přikázal svým následovníkům, aby křísili mrtvé.

Many of you have joined with us in prayer and intercession for the life and resurrection of Olive Heiligenthal. Many of you have also asked important questions on that journey. Here is an update from Pastor Bill which paints a picture of our heart and focus during this important moment in our church family.

Zveřejnil(a) Bethel Church, Redding dne Středa 18. prosince 2019

„V sobotu před několika dny nás potkala velká tragédie. Dvouletá holčička našich klíčových členů nečekaně zemřela. Modlili jsme se proto za Boží zázrak. Máma a táta, Andrew a Kelly, nás požádali, abychom se modlili za vzkříšení. Připojili jsme se proto k nim,“ řekl Johnson ve videu zveřejněném ve středu.

Kalley Heiligenthalová, která vede chvály v církvi, na Instagramu požádala všechny své fanoušky, aby se modlili za její dvouletou dceru Olive, která přestala dýchat a lékaři byla prohlášena za mrtvou.

„Žádáme o odvážné a sjednocené modlitby globální církve, aby s námi stála ve víře, že Bůh tuto malou holčičku vzkřísí zpět k životu. Její čas se zde ještě nenaplnil a je čas věřit odvážně a s důvěrou, za co král Ježíš zaplatil. Je tady čas, aby ožila,“ napsala Heiligenthalová.

„Máme biblický precedens, že Ježíš vzkřísil mrtvé! Nejen to, že se představil jako vzkříšení a život. Ve skutečnosti ve verši 40 v 11. kapitole Janova evangelia říká: „Pokud budete věřit, uvidíte Boží slávu,“ uvedl Johnson.

„Takže když vidíme, co Ježíš dělal za svého života, a pak, když k tomu přidáte, co přikázal svým učedníkům v Matoušovi 10. kapitole verš 8, uzdravujte nemocné, křiste mrtvé, vyhánějte démony. Nic z toho ve skutečnosti ve vlastní moci nemůžeme udělat. Přesto nám to přikázal, protože v našem souhlasu Ho následovat nám nějakým způsobem dává schopnost plnit jeho poslání,“ pokračoval pastor sboru v Reddingu v Kalifornii.

Johnson dodal, že on a členové církve jsou odhodláni žít s přesvědčením a oddaností tomu, co je Ježíš naučil dělat.

Zatímco se členové církve modlili za zázrak a připravili k tomu účelu speciální bohoslužbu za Olive, někteří křesťané kritizovali církev a její vedení za to, že dali rodině falešnou naději nebo že zasahovali do Boží vůle.

Mnoho populárních křesťanských zpěváků se přidalo k modlitbám za malou Olive a povzbuzení jejím rodičům. Patřili mezi ně kupříkladu Darlene Zschech z Hillsongu nebo Kari Jobe.

-red-  Datum: 21. prosince 2019  Foto: Facebook – Bill Johnson

 

 

 

 

 

 

 

Tags: ,,,,

11 Komentáře

 1. Něco podobného jsem zažil u jedné denominace: S klukem s cukrovkou se modlili za uzdravení a řekli mu, že když jeho víra bude dostatečně pevná, tak se opravdu uzdraví.
  No .. asi nebyla 🙁

  Odpověď
 2. Pan Johnson se odvolává na Bibli: „Takže když vidíme, co Ježíš dělal za svého života, a pak, když k tomu přidáte, co přikázal svým učedníkům v Matoušovi 10. kapitole verš 8, uzdravujte nemocné, křiste mrtvé, vyhánějte démony.“

  Nemáme záznam o tom, že by před vzkříšením Krista kdokoliv z apoštolů někoho vzkřísil z mrtvých. Citovaný text tedy mluví o hlásání Kristova evangelia duchovně mrtvým, když tito uvěří, budou vzkříšeni k věčnému životu.

  Pan Johnson projevuje svou neznalost nejen zde, týká se to jeho učení celkově.

  Odpověď
 3. Je mi smutno, když vidím jak „správná teologie“ dokáže být krutá…a tím nemám na mysly „teologii“ Benna Johnsna, ale reakce těch kdo mají potřebu vše co nezapadá do jejich „výkladu“ komentovat a „shazovat“…ale i to patří k demokracii…můžeme říci svůj názor…no možná kdyby umřela naše dcera viděli bychom to jinak….přeji všem hezké dny v osobním a hlubokém vztahu s nebeským Taťkou….

  Odpověď
  • Vy byste fakt chtěl, aby v případě úmrtí Vašeho dítěte někdo prodlužoval Vaše utrpení tím, že by Vám sliboval vzkříšení dítěte, jehož tělo by bylo v té době v mrazáku pohřební služby ?

   Odpověď
 4. Zkuste se, prosím, pane Kamile, vžít do situace té maminky a zvážit, co je pro ni skutečně dobré. Když uvěříte falešné teologii, ohledně neexistující duchovní autority nad smrtí u novodobých falešných apoštolů, ve výsledku se dočkáte vždy krutého zklamání. Nedojde naplnění jejich a Vaše představa Boha, zklamete se společně, zklame Vás navíc Vaše představa o Vašich mocných církevních autoritách a začnete pochybovat i o své víře. Proč pohrdat zdravou teologií? Právě ta nezdravá teologie je ve výsledku vždy krutá.

  Naproti tomu zdravá teologie Vám nebude slibovat modré nebe. Zdravá teologie nabízí soucit, lásku, přijetí pravdy a potěšení trpících ohledně živé naděje věčného života v Kristu, bez falešných dočasných nadějí, bez opíjení rohlíkem. Kristus byl je a bude vždy největším potěšením všech generací věřících. „Bůh neušetřil vlastního Syna, ale za nás všechny jej vydal, jak by nám spolu s ním nedaroval všecko?“

  Odpověď
  • Pane Jiří, během 26let mého života v důvěře v nebeského Otce jsem prošel různými situacemi a to co mne občas zklamalo byla právě „zaručeně práva teologie“. A tím myslím jakákoli….v posledních 4letech jsem prošel embolii plic, psychicky kolaps, úmrtí táty, úmrtí 20leteho synovce a mohl bych pokračovat v bolestech, ktere nebyli vůbec jednoduché…to co mne stále drží je Otcova láska a učení se důvěře v každé takové situaci….loni jsem se modlil za vzkříšení jedné holčičky a nebylo to na popud nějaké „spravne doktríny“ ….chápu co máte na mysly, když se ptáte co je pro maminku, které umře dítě dobré….a když jsem nabízel modlitbu za vzkříšení myslím , že to bylo s úctou a slitováním a s vědomím, že to třeba nevyjede…. nevyšlo…znamená to, že jsem nabídl falešnou naději ? Někdo řekne ano já myslím, že ne…a to je asi rozdíl mezi lidmi, kteří to vidí jinak…nikoho nesoudim a snažím se lidem dat svobodu rozhodnout se ať sami hledají „Pravdu“…tou Pravdou je osoba ne správná doktrína…a co se tyka „mocných církevních autorit“ na ty už taky nevěřím….každý znovuzrozený křesťan dostal stejného Ducha, kterého měl Ježiš….přeji hezké dny a omlouvám se pokud něco vyznívá jako „poučování“…věřte toho jsem také dalek…poté sdílím svůj pohled jak mu momentálně z Písma rozumím…

   Odpověď
   • Vypadá to, že jste se setkal s někým, kdo na jednu stranu vyznával „zaručeně pravou teologii“ a „správnou doktrínu“ a na druhou stranu neučil o Otcově lásce a o důvěře v Krista v každé těžké situaci. Pokud to tak bylo, tak to měl či měli v nepořádku se správnou doktrínou.

    Píšete, že „tou Pravdou je osoba ne správná doktrína“ ale toto je umělé a nemoudré rozdělení. To, co je pravda o Bohu, studujeme v Písmu a „Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.“ 2Tim 3:16-17. Nelze dát do protikladu Božího Ducha a to, co nechal o sobě zapsat, abychom věděli, čemu máme věřit.

    Ke smíření se s takovou bolestí, jakou prožívají rodiče, když jim zemře dítě, nic nepomáhá víc, jako víra v Boží evangelium – Bůh Otec sám poslal svého jediného Syna, aby zemřel na kříži místo nás. Z lásky k nám, abychom nemuseli zemřít navždy pro své hříchy. Kdo jiný než ON jim může lépe porozumět? A co jim může dát větší naději, než víra, opět na základě Písma, že Otec Krista vzkřísil z mrtvých a že Kristus je nyní na pravici Boží, přimlouvá se za ty, kteří v Něj věří a jednou všechny věřící přivede do své slávy?

    Pokud jste nabídl modlitbu za vzkříšení bez tohoto evangelia, bez tohoto základu, na kterém stojí naše víra, podobně jako zde pan Johnson, byla to jen falešná naděje.

    Odpověď
   • Pane Jiří, děkuji za vaši reakci, je zrejme, že psaným slovem se nedá úplně vyjádřit co člověk, kterým výrokem opravdu myslí….je to stejné jako s Božím slovem….můžeme ho citovat, učit se z paměti, ale pokud důvěrně nepoznáváme Pisatele, tak je to pouhá litera…. myslím, že až se setkáme na „druhé“ straně nebe, tak budeme mít dostatek času se poznat a věci probrat….s úctou hezké a pokojné dny

    Odpověď
 5. Milena Harmáčková

  Zažila jsem stejnou situaci, zemřela mi dvouletá dcera na zánět mozku a myslím, že pan Kamil má pravdu. Nesoudila bych tak unáhleně, co rodiče prožívají, tak jako tak se budou muset potýkat s těžkými otázkami týkajícími se Boha a víry. Dojít ke smíření je dlouhá a bolestná cesta. Takhle aspoň mohou mít pocit, že udělali naprosto vše, co se dalo.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář