Pastor, který při střelbě ztratil dceru: Nerozumím tomu, ale můj Bůh ano

 

Pastor Frank Pomeroy s manželkou promluvili o tragické střelbě v texaském Sutherland Springs. Mezi oběťmi byla i jejich 14letá adoptivní dcera Anabelle.

Pomeroy pobýval v době střelby mimo město. „Nerozumím tomu, ale vím, že můj Bůh ano,“ okomentoval ztrátu dcery. Anabelle popsal jako překrásnou dívku a jedinečné dítě. Na tiskové konferenci se k pastorovi připojila i jeho manželka Sherri. „Ztratili jsme víc než Bellu. Je mi ale útěchou, že Bella byla včera obklopená svou rodinou, kterou velice milovala,“ prohlásila Sherri Pomeroy

Reklama

.

Církev byla podle ní pro Anabelle velmi důležitá. „Jedli jsme spolu, smáli jsme se spolu, plakali jsme spolu, chválili jsme spolu. Teď už tu většina naší církevní rodiny není a budova je zničená. Naše sladká Bella by se nedokázala vypořádat s takovou ztrátou,“ dodala manželka pastora. „Prosím, nezapomeňte na Sutherland Springs,“ vyzvali manželé Američany.

Ke ztrátě se vyjádřil i strýc dívky Scott Pomeroy. „Dnes ráno nebe získalo spolu s dalšími opravdu krásného anděla,“ napsal na Facebooku. „Naposledy se nadechli špinavého vzduchu a poprvé toho nebeského. S novými těly, bez bolesti a utrpení,“ okomentoval tragédii.

Útočník za sebou kromě šestadvaceti obětí zanechal dvacet zraněných. Jedná se tak o největší střelbu v historii Texasu. Dva lidé byli zabiti před kostelem, dalších dvacet tři uvnitř, jeden zemřel po převozu do nemocnice. Oběti byli ve věku od 18 měsíců do 77 let, mezi nimi i žena v pokročilém stádiu těhotenství.

Jeden z prvních, kdo při střelbě zahynul, byl Bryan Holcombe, zástupce pastora Pomperoye. „Bryan byl zastřelen zezadu, když kráčel ke kazatelně. Byl to úžasný křesťan,“ řekl jeden ze svědků DailyMail.com. Při tragických událostech zemřela i Holcombova manželka Karla, učitelka v nedělní škole. Mezi oběťmi byl i jejich šestatřicetiletý syn Marc Daniel se svou roční dcerou Noah.

 

Zdroj: Christian Today Foto: screenshot youtube.com/WFAA

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář