Pastor, který ztratil 11 členů sboru kvůli pandemii, mluví o zkoušce víry

Pastor z Harlemu, který za 30 dní kvůli koronaviru přišel o 11 členů, tvrdí, že jeho kongregace nyní prochází časem zkoušek.

„Písmo říká, jestli žijeme, žijeme Pánu, a jestli umíráme, umíráme Pánu… všichni jsme se narodili s datem svého konce a v určitém okamžiku se setkáme smrtí. Je však nepochopitelné a smutné, že tolik členů naší kongregace zemřelo,“ řekl Christian Post Rev. Johnnie Green z baptistického sboru v Harlemu.

„Mluvím s lidmi celé noci. Pokaždé, když můj telefon zazvoní, přemýšlím jestli se jedná o oznámení, že nějaká osoba byla pozitivně testována nebo nějaká další zemřela. Takže v průměru spím asi čtyři hodiny.“

Od chvíle, kdy jeho členové začali umírat, kazatel, který vede 1200 členný sbor, řekl, že mohl pohřbít pouze dvě osoby, protože místní pohřební ústav byl vážně zasažen koronavirem a veřejné pohřby byly zrušeny.

Green popsal, jak zničující pro něj bylo mluvit v online vysílání přes Facebook se členy sboru o této ztrátě. „Je to něco, co neočekáváte. Čtete v Bibli příběhy lidí, jako je Job, jak ztratil deset svých dětí a jaký dopad to mělo na Jobův život. Neztratil jsem deset dětí, ale ztratil jsem jedenáct členů a ten dopad byl devastující.“

Situaci přirovnal k pádu Světového obchodního centra. „Je to stejný druh šoku, jaký jsem zažil při sledování pádu těchto budov.“ Trval však na tom, že se ve víře utíká k Bohu, i když se potýká s bolestnou realitou.

„Věřím, že Bůh dovolil, aby se to v našem sboru stalo, abychom před světem ukázali, jak vypadá skutečná víra v Boha… Nyní se učíme, že Bůh nás může převést dobou krize… takže jsme závislí na Jeho Slově,“ řekl.

„Dál kráčíme vírou a důvěřujeme Bohu, že až tento virus skončí, nebo když bude pod kontrolou nebo když bude nalezena vakcína… že naše svědectví jako církevní rodiny bude ještě větší.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 5. června 2020  Foto: Wikimedia Commons

 

 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář