Pastor největšího amerického sboru pokřtil během jediného dne více než tisíc lidí 

Houston – Televizní evangelista Joel Osteen, pastor největší americké mega-církve s průměrnou týdenní návštěvností 43 500 lidí, pokřtil v sobotu více než 1 000 lidí.

Osteen dosáhl tohoto milníku během čtyřhodinového maratonu ve svém sboru Lakewood v centru Houstonu. Budova církve původně sloužila jako domovská hala basketbalového týmu Houston Rockets, než ji Osteen koupil od města. 

SOUVISEJÍCÍ – Joel Osteen – Boží posel nebo falešný prorok?

Podle mluvčí církve přijeli lidé z 29 států, aby se nechali pokřtít. Rekordní účast překvapila i zaměstnance. 

„Je opravdu neuvěřitelné a pokořující vidět tolik lidí, kteří veřejně deklarují své rozhodnutí následovat Krista. Je to okamžik, na který nikdy nezapomenou,“ řekl deníku The Washington Times Nick Nilson, pomocný pastor v Lakewoodu.

Lakewood, který se označuje za nezávislý a evangelikální sbor, vysílal událost v přímém přenosu. Pan Osteen, někdy s pomocí další osoby, ponořil každého věřícího, který se přihlásil. 

Křest je nedílným obřadem křesťanské tradice. V evangelikálních sborech se obvykle křtí lidi na základě svého vyznání ponořením do vody. Děje se tak podle Ježíšova příkladu popsaného ve 3. kapitole Matoušova evangelia, kde ho Jan Křtitel ponořil do řeky Jordán.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. září 2022 Foto: Wikimedia Commons – Joel Osteen

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář