Pastor Rick Warren promluvil k téměř 800 kněžím o prevenci sexuálního zneužívání

New York – Pastor Rick Warren ze Saddleback Church v Lake Forest v Kalifornii nedávno promluvil k téměř 800 kněžím na konferenci o prevenci sexuálního zneužívání v New Yorku, kde je vyzval, aby se chránili před pokušením a udrželi si morální integritu.

Warrenova přednáška se konala začátkem měsíce v semináři sv. Josefa v Yonkersu. Program „Bezpečné životní prostředí“ v arcidiecéze je určen k prevenci a řešení případných případů sexuálního zneužívání dětí v péčí v katolických institucích.

„Bratři, to, co děláme, je důležitější než to, co dělá kdokoli jiný ve světě,“ řekl Warren. „Je to proto, že jediná věc, která na této planetě bude trvat, je církev Ježíše Krista.“ Americký pastor citoval 1 Jana 2,15-17 a řekl kněžím, že Satan používá stará pokušení, které Bible rozděluje do tří kategorií: vášně, majetek a pozice.

„Nemilujte svět ani to, co je v něm. Kdo má v lásce tento svět, nemá v sobě lásku k Otci. Svět je samá touha těla, touha očí, namyšlenost života – nic z toho není z Otce, vše je to ze světa. Svět pomíjí tak jako jeho touhy, ale kdo plní Boží vůli, trvá navěky.“ píše Písmo.

Tři skupiny pokušení, jak vysvětlil, mohou být překonány bezúhonností, velkorysostí a pokorou. Poznamenal, že je důležité ctít důvěru, kterou lidé do nich vkládají jako do duchovních vůdců. „Pokud zradím jejich důvěru, pak ztrácím právo, abych je vedl,“ řekl o svém vlastním shromáždění.

Vysvětlil, že asi za 16 týdnů poté, co jeho syn Matthew v roce 2013 spáchal sebevraždu, mohl jeho smutek lehce otevřít jeho srdce pro pokušení. „Kdybych nezpracoval můj zármutek dobře, byl bych velmi zranitelný vůči pokušením,“ řekl Warren. Dále vysvětlil, že v době, kdy svět začíná být čím dál sekulárnější, musí se věřící společně podporovat. „Jsme ve stejném týmu,“ řekl. „Nepřítelem není jiný věřící.“ Otec Francis Samoylo, farář farnosti St. Columbanus v Cortlandt Manor, přivítal Warrenovy rady ohledně jednání s pokušením.

 

Překlad: Michal Nosál  Zdroj: The Christian Post  Foto: Wikimedia Commons 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář