Pastor shání 100 milionů dolarů na vybudování globální mediální platformy pro druhý příchod Kristův

Pastor nedenominačního sboru žádá Boha o 100 milionů dolarů na vybudování mediální platformy, která by pomohla vést veřejnost až do druhého příchodu Kristova.

Rick Wiles uvedl v epizodě svého vysílání z 1. srpna, že mu Bůh dal vizi této globální mediální platformy.

„Na naplnění vize, kterou Bůh vložil do mého srdce, potřebuji 100 milionů dolarů. Je to globální vize, budující platformu pro tělo Kristovo a dovede nás až do jeho příchodu. Bude na to třeba obrovské množství peněz. Nevím, odkud to bude. Nevím, kdo to bude financovat. Ale vím, že Bůh má neomezené zdroje,“ řekl podle The Christian Post Wiles.

Pastor z Floridy dříve pracoval pro křesťanské mediální společnosti jako Trinity Broadcasting Network a Christian Broadcasting Network.

Začátkem tohoto roku byl Wiles zablokován na YouTube kvůli porušení pokynů komunity na platformě. V reakci na postup „tyranů“ uvedl, že tento krok předznamenal nadcházející veřejné popravy křesťanů a konzervativců v ulicích Spojených států. „Už několik let varuji, že v USA stoupá duch nacismu,“ řekl v té době.

Falešná proroctví o konci světa poškozují evangelikální hnutí

Bibličtí učitelé, kteří vyřkli proroctví o konci časů, která se ukázala jako nepravdivá, poškodili věrohodnost evangelikálů, uvedl křesťanský autor a teolog.

Kenneth R. Samples, filozof a apologeta, řešil několik otázek od lidí z oblasti proroctví o konci časů. Otázky a připomínky byly zahrnuty v reakcích na jeho knihu o konci světa, která varovala před spekulacemi o čase návratu Ježíše Krista.

Jedna osoba napsala: „Jsem přesvědčena na základě Božího Slova, že určitě žijeme v posledních časech. Není o tom pochyb. Písmo to ukazuje velmi jasně – mohu z něj vyčíst znamení doby.“ „Lidé se správně těší na druhý příchod, ale osobně navrhuji větší opatrnost, protože stejný typ předpokladů dělali nadšenci proroctví v celé historii církve,“ varoval.

„Mnozí šli bohužel dál a stanovili chybné datum – způsobili tak, aby nevěřící zpochybňovali pravdu o křesťanské víře. Jen za posledních 50 let několik významných učitelů Bible stanovilo termíny, dle mého názoru byly z eschatologického hlediska nezodpovědné a věrohodnost evangelikálního křesťanství tím utrpělo,“ uvedl teolog podle Christian Post.

Russell Moore, předseda Komise pro otázky etiky a náboženské svobody Jižní baptistické konvence, minulý rok varoval, že někteří lidé mohou kvůli neúspěšným předpovědím ztratit víru.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 12. srpna 2019  Foto: screenshot YouTube – Rick Wiles

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář