Pastor Tim Keller řekl britským politikům, aby křesťané byli jiní a žili podle svých ideálů

Londýn – Tim Keller, zakladatel Redeemer Presbyterian Church v New Yorku, v úterý vyzval britské politiky, aby byli jiní a žili podle svých ideálů.

Když mluvil na Národní parlamentní modlitební snídani ve Velké Británii, vlivný americký pastor řekl: „Britská společnost by měla umožnit, aby byli křesťané odlišní, neměli by říkat: Musíte být sekulární. Křesťané prospívají společnosti víc, když nejsou stejní jako všichni ostatní, “ uvedl přítomním politikům mezi nimiž byla i premiérka Theresa Mayová.

Keller byl hlavním řečníkem modlitebního setkání, kterého se zúčastnily stovky poslanců parlamentu a vůdcové církve. Účastníci se modlili za zemi, stejně jako za chudé a marginalizované.

Téma letošní snídaně bylo „Co může křesťanství nabídnout naší společnosti v 21. století?“

Mayová řekla v prohlášení, že „křesťanské evangelium změnilo Spojené království a jeho hodnoty a učení pomohly formovat zákony, zvyky a společnost země“. Dále dodala, že „setkání sloužilo jako příležitost k oslavě pokračujícího přínosu křesťanů v této zemi a k úvahám o úloze, kterou může křesťanství v současném veřejném životě hrát“.

 

 

Překlad: Michal Nosál  Zdroj: The Christian Post Foto: screenshot youtube.com  

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář