Pastor Tommy Nelson odhalil jak mu odborní péče pomohla s depresí a úzkosti

New York – Po letech chronické deprese a úzkosti uspořádal texaský pastor Tommy Nelson konferenci zaměřenou na pomoc dosáhnout úspěchu v oblasti duševního zdraví pomocí „biblických zásad a praktické pravdy“. V nedávném rozhovoru s Fox News Radio Nelson sdílel osobní zkušenost na toto téma na základě jeho osobního boje s psychickými problémy.

„Deprese a úzkost jsou dvě strany stejné mince, někdy bude mít více jednoho nebo více z toho druhého, ale oba pocházejí ze stejné příčiny. V roce 2004, kdy mu bylo 54 let, začal Nelson zažít nevysvětlitelnou fyzickou bolest. „Začal jsem si všimat, že moje tělo má bolesti a nevěděl jsem proč. Pak se přidala nespavost. Když můj krevní tlak vystřelil a nebyl jsem si jistý, co to bylo a noc jsem musel strávil v nemocnici, „řekl.

Lékaři mu v noci pomohli, ale jakmile byl propuštěn z nemocnice, Nelson řekl, že se prostě vrátil zpět do hektického rozvrhu. Vedl církvní sbor pro asi 4 000 lidí, také se chystal vydat knihu a pracovat na různých církevních projektech. Jednoho dne se to zhroutilo. „Prostě jsem se dostal do emocionálního záchvatu,“ řekl Nelson.

„Myslím, že to byl Tom Brokaw, který říkal, že vám řeknou, že vaše matka zemřela a vami to ani nehne. Mohli by vám říct, že jste vyhrál loterii a vám je to jedno. Stal jste se emocionálně mrtví,“ uvedl v rozhovoru Nelson. Začal se potýkal s panickým strachem a skončil v nemocnici, kde zjistili, že projevuje známky klinické úzkosti a lékařka doporučila, aby začal užívat léky, ale on to odmítnul. Texaský pastor se později ocitl v nemocnici znovu. Tentokrát se setkal se zkušenějším lékařem, který souhlasil s diagnózou předchozího lékaře.

Trpěl úzkostí a bylo mu doporučeno, aby se setkal s poradcem nebo psychiatrem. „Pro mě to bylo, jako když král Saul šel k čarodějnici z Endoru, když křesťan navštívi psychiatra,“ řekl tehdy.

„To je něco, co bych nikdy neudělal. Byl jsem absolvent slavného biblického semináře v Dallasu a radil jsem lidem ve sboru.“ Asi po osmi týdnech jeho žena zavolala svého lékaře, který pro něho našel hindského psychiatra. „Ten psychiatr byl prostě úžasný,“ řekl Nelson. Byl jsem diagnostikován klinickou úzkostí.“

Před vlastní diagnózou Nelson řekl, že radil svým věřícím, aby prostě četli Bible, když se setkali s úzkostí. „Řekl bych, že“ prostě čtete Bibliu „a“ musíte přestat dělat starosti o věci. Musíte se uvolnit. “ Nebyl jsem si vědom rozdílu mezi mít obavu o něco a mít klinickou chronickou úzkost.“

Zatímco léky mu pomohly z jeho deprese a úzkosti, Nelson řekl, že šel o krok dál v péči o duševní zdraví tím, že vyhledal psychiatra v Dallasu, který ho dále věnoval v péči o depresi a úzkosti.

 

-mn- Zdroj: The Chirstian Post Foto: Vimeo.com

Tento článek by nevznikl bez Vaší podpory.
Pokračovat ve čtení Přidejte se k podporovatelům

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář