Pastor, tři členové jeho rodiny a jáhen byli v Burkině Faso zavražděni džihádisty

Burkina Faso – Pastor Tindano Omar a tři členové jeho rodiny, kteří byli uneseni islámskými extremisty, byli 13. února v Burkině Faso svými únosci zavražděni.

Extrémisté také v církvi zavraždili jáhna Lankoande Babilibilé. Jeho vrahové mu poté ukradli auto, které pak využili k únosu.

Pastor zemřel spolu se svým synem a dvěma synovci. Dvě pastorovy unesené dcery byly nakonec propuštěny.

Islámští extrémisté v Burkině Faso zintenzivňují útoky na křesťany. 1. února bylo 18 křesťanů, včetně starší křesťanky, ve vesnici Lamdamol v provincii Seno zavražděno militantními ozbrojenci.

Burkina Faso, Niger a Mali jsou zeměmi, které v posledních měsících zasáhl nárůst islamistického terorismu, jenž si podle údajů OSN pouze v minulém roce vyžádal 4 tisíce obětí. Jak dokládá novoroční promluva papeže Františka k diplomatickému sboru, římský biskup situaci v těchto zemích pozorně sleduje a žádá o zásah mezinárodního společenství. Tamním katolickým biskupům vyjádřil duchovní blízkost a mravní, ale také materiální podporu prostřednictvím místní apoštolské nunciatury

Burkina Faso se už přes čtyři roky potýká s rostoucími násilnostmi převážně na severu a východě země. Místní úřady je většinou připisují ozbrojeným islamistickým skupinám, které tam pronikají ze sousedního Mali. Na začátku listopadu zemřelo při útoku na konvoj kanadské těžařské společnosti 39 lidí. Podle údajů agentury AFP si útoky džihádistů od začátku roku 2015 vyžádaly už téměř 700 obětí, přes půl milionu lidí kvůli násilnostem opustilo své domovy.

.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Zdroj: Barnabas Fund  Datum: 28. února 2020  Foto: Barnabas Fund – pastor Omar

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář