Pastor v Nepálu čelí výhrůžkám smrtí poté, co se jeho svědectví šířilo na sociální síti

Morning Star News informují, že pastor v Nepálu dostal četné hrozby smrtí poté, co sdílel video se svým svědectvím o konverzi ke křesťanství a zkušenosti coby bývalého hinduisty. Za vyhrožováním pastorovi a jeho rodině je rostoucí náboženská nesnášenlivost vůči křesťanům v této asijské zemi.

V březnu 2019 se pastor Sukdev Giri z nepálského okresu Chitwan, podělil na mezinárodním summitu křesťanských mediálních pracovníků v Káthmándú o svou cestu, jak se stal křesťanem. V rámci svého svědectví pastor Giri popsal, jak ho činy hinduistických bohů, jako je Brahma, Višnu a Šiva, vedly k pochybnostem o jeho hinduistické víře. Otázky a svědectví o Ježíši Kristu ho nakonec vedly k přijetí křesťanství.

Video s jeho svědectvím bylo zveřejněno na YouTube. Od té doby video získalo více než 750 000 zhlédnutí a pastor Giri byl obviněn ze zneužívání hinduismu. To vedlo k hrozbám smrtí a pastor musel žít na tajném místě.

„Byla proti mně použita velmi urážlivá a škaredá slova,“ řekl pastor Giri Morning Star News. „Lidé mi dokonce volali. A tak jsem okamžitě zahodil starou SIM kartu a telefon jsem několik dní měl vypnutý. Celý ten čas jsem cestoval, protože moje rodina měla pocit, že je nebezpečné zůstávat v našem rodném městě,“ doplnil.

Reakce na svědectví pastora Giriho je známkou rostoucí agrese vůči křesťanům v Nepálu. Stejně jako Indie, kde je náboženská nesnášenlivost, v Nepálu je to primárně kvůli ideologii radikálního hindského nacionalismu. Nepál v posledních letech přijal podle International Christian Concern několik zákonů kriminalizujících náboženskou konverzi a veřejné diskuse o náboženství. Podle těchto zákonů zatkli a obvinili v Nepálu sedmnáct křesťanů včetně dvou Američanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. září 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář