Pastor vychovaný třemi homosexuálními rodiči mluví o své cestě ke křesťanství a vztahu k LGBT komunitě

 

Kalifornský pastor, který byl během svého života vychovávaný třemi homosexuálními rodiči, mluvil v nedávném rozhovoru s profesorem Darrellem Bockem z teologického semináře v Dallasu o potřebě lepšího dialogu církve s LGBT komunitou. Kaleb Kaltenbach tvrdí, že je velký rozdíl mezi příjetím lidí s homosexuální orientací a schvalováním homosexuality.

„Věřím, že jsme povoláni přijmout každého jako jednotlivce, to však neznamená, že zároveň musíme schvalovat všechny jeho volby,“ uvedl Kaltenbach. „Každou neděli by všichni lidé měli být schopni projít sborovými dveřmi, kde kážu, a navštívit náš sbor. Vím však, že si každou neděli podávám ruce s lidmi, kteří uplynulý týden učinili životní rozhodnutí, které bych neschválil. To neznamená, že je přijímám méně,“ řekl.

Kalifornský pastor dále mluvil o potřebě křesťanů zapracovat na svém vztahu ke kultuře, která je obklopuje, včetně vztahu k LGBT komunitě. „Křesťané se potřebují zapojit do kultury – ne proto, aby zředili evangelium, ale aby kulturu používali jako nádobu ke sdílení evangelia. A myslím si, že to mnoho křesťanů není z různých důvodů ochotno udělat, pokud přijde řeč na určité lidi, včetně lidí z LGBT komunity,“ myslí si Kaltenbach.

Reklama

 

Když byly Kaltenbachovi dva roky, oba rodiče zjistili, že jsou homosexuálně orientovaní a rozvedli se. Později byl vychováván svou matkou a její lesbickou přítelkyní. Kaltenbach vyrůstal v 80. letech a zúčastnil se řady akcí LGBT komunity, kde zažil homofobní rétoriku a nepřátelství ze strany křesťanských protestujících.

„Vzpomínám si na závěr jednoho z Pride pochodů v 80. letech. Všichni ti křesťané drželi nápisy Bůh tě nenávidí, jdi pryč. nebo Obrať se nebo shoř v pekle. A když to nebylo dostatečně urážlivé, stříkali po lidech vodu smíchanou s močí. Bylo tam cítit skutečné nepřátelství,“ vzpomínal.

Kaltenbach se stal křesťanem na střední škole, když byl pozván na studium Bible. Původně ho měl v plánu navštěvovat jen proto, aby napadl přesvědčení nenáviděných křesťanů.

„Chodil jsem na biblická studia a zjistil jsem, že Ježíš nebyl jako ti lidé na ulicích. Apoštol Pavel nebyl jako lidé na rozích ulic, kteří drželi transparenty,“ vysvětlil Kaltenbach. „Dokonce jsem dospěl k závěru, a stále to tvrdím, že Bůh stvořil sexuální intimitu v kontextu manželství mezi jedním mužem a jednou ženou,“ dodal.

Kaltenbach srovnal svou zkušenost, když jako teenager oznámil svým rodičům, že se stal křesťanem, se situací, když gay sděluje svou sexuální orientaci křesťanským rodičům. „Jako teenager jsem oznámil svým třem rodičům, že jsem se stal křesťanem,“ řekl. „Odmítnutí, kterého se obávali z křesťanské komunity, a odmítnutí, kterého se teď obávali ode mě, protože jsem se stal jedním z nich, totéž odmítnutí jsem prožíval od nich.“

O své duchovní změně a potřebě lepšího dialogu mezi církví a LGBT komunitou napsal Kaltenbach knihu Messy Grace: How a Pastor With Gay Parents Learned to Love Others Without Sacrificing Conviction.  

Webová stránka věnovaná této knize mluví o otázce homosexuality jako možná o nejtěžším a nejurgentnějším tématu, kterému dnes čelí evangelikální křesťané. „Jak se můžeme držet biblické pravdy o homosexualitě a stejně tak být naplněni milostí? Jak zápasit s napětím mezi milostí a pravdou? Jak milovat lidi, i když s nimi nesouhlasíme? Jaká by měla být naše odpověď, když nám někdo odhalí svou sexuální orientaci?“ I na tyto otázky se Kaltenbach snaží najít ve své knize fundovanou odpověď.

 

Zdroj: Christian Today Foto: Flickr.com

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář