Pastor zajat během kázání

Peking – Zhruba 30 čínských policistů vniklo do křesťanského kostela v Guangžu v provincii Guangdongu a udělilo pokuty za uctívání na nezákonném shromáždění, řekl pastor, který byl během kázání zatčen.

„Asi 30 policistů vtrhlo do kostela reformované církve 10. června v průběhu kázání a vyzvali nás, abychom se přestali shromažďovat. Také nám nařídili, abychom předložili své průkazy totožnosti,“ řekl pastor Huang Xiaoning pro ChinaAid popisující incident.

Huang a tři další křesťané byli policií zajati a vyslýcháni několik hodin. Církvi byla uložena pokuta ve výši kolem 200tisíc korun za vedení náboženských aktivit. Komunistické orgány argumentují tím, že budova sloužící k uctívání porušovala článek 41 nařízení o náboženských záležitostech, a to že nebyla registrována u státu.

Pastor reformované církve prohlásil, že bude bránit proti pokutě a zákroku na kostel a podnikne právní kroky a uvedl, že komunistické úřady po dlouhá léta tlačí na jeho společenství, aby se připojila ke státem schválené síti církví, ale trval na své nezávislosti.

V květnu byl zadržen pastor a 200 křesťanů bylo zajato úřady při pokusech o pořádání bohoslužby na památku 70 000 lidí, kteří zemřeli během zemětřesení v roce 2008.

 

-MN- Zdroj: Christian Today   Foto: Wikimedia Commons, ilustrační

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář