Pastoral Brothers se připojují k Červené středě 2020

Portál ČBK informuje, že se k Červené středě připojují také evangeličtí faráři a youtubeři Pastoral Brothers!

K Červené střede, která se letos uskuteční 25. listopadu, se může zapojit opravdu každý a to i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci – ve společenství nebo doma: * uspořádat společnou liturgii nebo se soukromě pomodlit za pronásledované * nasvítit červeným světlem kostel, významnou budovu ve vaší obci, sloup, sochu, ad. * zapálit svíčku při setkání, v průvodu nebo doma * přečíst (si) texty informující o tématu pronásledování a náboženské svobody Napište nám o Vaší akci, kterou chystáte: https://forms.gle/NRiHDgVM2GmuUZgR8  

Místa zapojená do Červené středy (a to třeba i u Vás doma), o kterých nám napíšete, budou zobrazována na interaktivní mapě na www.cervenastreda.cz Červená středa (#RedWednesday) je akce, jejímž smyslem je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru – lidé proto v tento den zapalují svíčky nebo dokonce nasvěcují významné budovy červeným světlem (kostely, sloupy, sochy aj.).

S touto aktivitou přišla poprvé britská pobočka křesťanské organizace Aid to the Church in Need, v České republice ji organizuje Česká biskupská konference společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR. V minulém roce se k Červené středě připojilo na osmdesát subjektů po celé ČR. Akce se v tentýž den koná na dalších místech ve světě, mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, Budapešti, na Filipínách.

Autor: cirkev.cz Datum: 11. října 2020 Foto: screenshot YouTube – Pastoral Brothers

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář