Patrick Chau obvinil extrémistickou evangelikální teologii ze smrti syna

Londýn – Otec amerického křesťana, zabitého na izolovaném ostrově, kde se snažil evangelizovat, kritizoval „extrémní křesťanství“ za smrt svého dítěte.

Dr. Patrick Chau vystudoval stejně, jako jeho syn na Oral Roberts University. V rozhovoru s The Guardian měsíce poté, co John Allen Chau zemřel na ostrově Severní Sentinel v Indickém oceánu.

I když oba studovali na známé evangelikální škole, založené letničním kazatelem Oralem Robertsem, Dr. Chau po smrti svého syna evangelikální doktríny nebránil, ale nazval náboženství „opiem pro masy.“

„Pokud chcete říct něco pozitivního o náboženství,“ uvedl, „nechci to slyšet“. Řekl, že synova horlivost byla dlouhodobým bodem sporu a v rodině se dohodli, že nebudou mluvit o Johnově misijní práci.

„John je pryč, protože západní ideologie přebila můj konfuciánský vliv,“ řekl. Obvinil „extrémní křesťanství“ evangelikálů, že dotlačili jeho dítě k „neočekávanému konci“ a odkazoval se na téma velkého poslání, Ježíšova příkazu, aby křesťané šířili evangelium všem národům.

Stejně jako Patrick Chau, Justin Graves, Johnův pastor a přítel z lingvistické školy, obviňoval evangelikální kulturu, která umožnila jeho smrt. „John Chau byl dobrý člověk,“ napsal na Facebooku. „Byl to milující, vášnivý člověk, a byl jsem požehnán, přátelstvím s ním, ale ztráta jeho světla na této zemi byla zničující. Ale to nemůže zůstat jako pouhá tragédie. Jeho smrt svědčí o mnoha problémech s evangelikálními názory „a „etikou založenou na existenci pekla „.

Mladý Američan, kterého zabili příslušníci izolovaného indického kmene Sentinelců, chtěl mezi nimi šířit křesťanství. Poznámky o smyslu výpravy na odlehlý ostrov Severní Sentinel, který je součástí indického souostroví Andamany a Nikobary, byly nalezeny v deníku amerického občana.

Sentinelci, kteří na ostrově žijí, jsou jedni z posledních lidí ve světě, kteří jsou nedotčeni moderní civilizací. Praktikují život jako v době kamenné, živí se jako lovci a sběrači a brání se veškerým stykům s cizinci. Ti, kteří se přiblíží, bývají terčem útoků domorodého obyvatelstva.

Sedmadvacetiletý Američan John Allen Chau se na ostrov vydal i přesto, že indická vláda označuje Severní Sentinel za chráněnou oblast a přístup tam zakazuje. Nejprve si najal rybářský člun, nedaleko ostrova Severní Sentinel pak přesedl na kánoi, na které 15. listopadu sám doplul k pobřeží.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Instagram

3 Komentáře

  1. Samozřejmě, že má otec pravdu. Ta snaha některých církví evangelizovat za každou cenu je scestná. I já jsem tím prošel i toto vyučoval. Vytrhneme si některé verše z Písma a oblbneme jimi celou církev, jako kdyby to byla stěžejní věc života křestana. To je nemoc těla Kristova, zákonictví a nemoudrost. Musíme se modlit, aby tento nános primitivismu z církve zmizel.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář