Pelosiová o arcibiskupovi, který jí zakázal přistupovat k eucharistii: „To je jeho problém, ne můj“

„Z úst našeho arcibiskupa zaznívají velmi, velmi negativní výroky proti LGBT komunitě,“ řekla bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová o sanfranciském arcibiskupovi Salvatore Cordileonem.

Její poznámky na adresu duchovních zazněly během akce pořádané Centrem pro víru a spravedlnost Georgetownské univerzity, Když Jim Wallis, výkonný ředitel centra, zmínil, že věřící lidé „ne vždy souhlasí s představiteli naší církve ve všech politických otázkách“, Pelosiová odkázala na napětí mezi ní a členy Konference katolických biskupů USA v důsledku jejího veřejného prosazování práva na potrat.

SOUVISEJÍCÍNancy Pelosiová přijala svátost přijímání na mši sloužené papežem Františkem

Aniž by ho zmínila jménem, Pelosiová podle Religion News Service poukázala na Cordileoneho, který dohlíží na její domovskou arcidiecézi v San Franciscu. Cordileone loni zakázal Pelosiové přistupovat k eucharistii v kostelích, které spadají pod jeho působnost, kvůli jejímu postoji k legalizaci potratů.

„Mám problém se svým arcibiskupem,“ řekla, „a myslím si, že je to jeho problém, ne můj.“

Třenice mezi biskupy a katolickými demokraty kvůli potratům, které katolická církev odsuzuje, nakonec podnítily nejméně tři další biskupy, aby Pelosiové ve svých diecézích také zakázali přijímání eucharistie. Navzdory těmto zákazům Pelosiová nadále účastní eucharistie ve Washingtonu a loni se zúčastnila eucharistie při návštěvě Vatikánu.

V červnu 2021, kdy biskupové zvažovali, zda zakázat přijímání prezidentu Joeovi Bidenovi, který je rovněž katolík, zveřejnila skupina 60 katolických demokratů ze Sněmovny reprezentantů veřejný dopis, v němž vyzvala duchovní, aby nezneužívali téma eucharistie. Pelosiová však mezi signatáři dokumentu nebyla.

Pelosiová uvedla, že ve většině ostatních otázek je s biskupy „do značné míry zajedno“, ale domnívá se, že někteří klerici byli ochotni „opustit většinu“ své „společenské smlouvy“ v zájmu svého odporu k potratům.

Pelosiová zmínila Cordileoneho, když odpovídala na otázku týkající se její podpory práv LGBT osob. Upozornila na klíčovou roli, kterou biskup sehrál při přijetí kalifornského návrhu, který ve státě nakrátko zakázal manželství osob stejného pohlaví – což církevní představitelé odsoudili jako něco, co se vymyká „Božímu plánu pro manželství a rodinu“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – Nancy Pelosiová

Tags: ,,,,

2 Komentáře

 1. Vladimír Neškudla

  Paní Pelosiová a prezident Biden jsou v rozporu s přikázáním nezabiješ, jsou tedy v rozporu s biblí a učením ŘKC, apely četných duchovních a nic si z toho nedělají. Podlehli stávajícím společenským trendům, kde zabíjení nenarozených dětí je jen „politický rozdíl“. Nic nepochopili. Ani to, že se před Hospodinem budou muset zpovídat.

  K čemu je takováto víra? K ničemu. Obílený hrob, uvnitř v rozkladu. A mnozí lidé (alespoň zřejmě ta část, co je volila) jim věří, že je možná víra a zabíjení bezbranných nenarozených.

  Odpověď
 2. Alexandra Alvarova mapsala:
  „Tady něco k Hnutí pro život. Proč musí být k porodu nucená desetiletá znásilněná holka? Proč musí rodit matka miminko, které se ihned po porodu udusí, protože má vážnou diagnózu? Proč musí rodit matky, u kterých je lékařsky stanoveno, že je porod může ohrozit na životě?
  How is this “pro-life”? Vy zatracení sadisti?
  Pro-life znamená něco úplně jinýho, „

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář