Pence Afroameričanům: Smrt Floyda je národní tragédie. S prezidentem vám chceme naslouchat

Viceprezident Mike Pence se v pátek zúčastnil setkání s afroamerickými duchovními a vlivnými představiteli této komunity, kteří sdíleli své životní zkušenosti. Zamýšleli se nad současnou politikou, a jak vláda může implementovat pomoc této menšině. Spojené státy poslední dny zachvátily pouliční nepokoje způsobené smrtí George Floyda.

Setkání proběhlo v Covenant Church ve městě Pittsburgh. Pence prohlásil, že „smrt George Floyda se stala národní tragédií“.

„Celá událost nás přivedla do bodu, kdy prezident a já máme v úmyslu vám naslouchat a učit se.“ Pence vysvětlil, že vláda se bude snažit zlepšit vymáhání práva a vyrovnat historické nerovnosti ve společnosti.

„Jsme odhodláni spolupracovat se všemi, kteří se zde shromáždili. Jako i s lidmi po celé zemi, abychom našli dlouhodobé řešení, jak můžeme pokročit v některých historických nerovnostech, které ovlivňují zejména naši afroamerickou komunitu,“ zdůraznil podle The Christian Post Pence.

Pastor Ross Owens řekl, že je „duševně, fyzicky a duchovně unavený“ z rasismu, který se svými dětmi zažili. „Je vyčerpávající to vysvětlovat svým dětem a pokoušet se poučit svého syna, jak reagovat, kdyby ho zadržela policie,“ řekl Owens.

„Ale hlavně jsem unavený, protože tento příběh se neustále opakuje.… Když zapnu televizi, je to o černošské komunitě, pro kterou se nic nemění.“

Owens dodal, že uchovává v sobě naději, protože vnímá také pokrok v rasových otázkách. Jako příklad uvedl svou kongregaci, která bývala výhradně bílá a nevítala místní afroameričany, ale postupem času se stala rasově rozmanitější.

Soudkyně Cheryl Allenová hovořila o tom, jak její tři syny vícekrát zadržela police. „Nejsou to jen bílí policisté, kteří zastavují černé mladíky, je to myšlení, že pokud jste mladý černoch, který řídí pěkné auto, musíte být buď drogovým dealerem, nebo jste to auto ukradli,“ poznamenala s tím, že ani jeden z jejích synů nebyl obviněn z nějakého přestupku. Allenová zdůraznila, že rasismus je „věcí hříchu“, a nikoli „problémem barvy pleti“.

„Potřebujeme zákon a pořádek, nemůžeme mít v zemi chaos,“ řekl Lenny McAllister z nadace CommonwealthFoundation. „Žádost lidí, touha mladých lidí i bolest všech Američanů znamená, že chtějí zákon a pořádek.“

Mezi účastníky setkání v Covenant Church patřil senátor Pat Toomey z Pensylvánie, bývalý profesionální fotbalový hráč Scott Turner a biskup Joseph Garlington.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 17. června 2020  Foto: WIkimedia Commons – Pence

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář